Egzamin na aplikację komorniczą już 27 września

Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało ogłoszenie ws. terminu egzaminów na aplikacje prawnicze. Egzaminy odbędą się 27 września 2014 r.

"W dniu 27 września 2014 r. o godz. 11.00 na terenie całego kraju, po raz dziewiąty, zostaną przeprowadzone państwowe egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze: adwokacką, radcowską i notarialną oraz po raz siódmy egzamin konkursowy na aplikację komorniczą." - podał resort sprawiedliwości.

Termin składania wniosków o dopuszczenie do egzaminu na aplikację komorniczą upłynął 8 sierpnia. Kandydaci na aplikantów radcowskich, notarialnych i adwokackich dokumenty musieli złożyć do 13 sierpnia.

Jak co roku najwięcej osób chce dostać się na aplikację radcowską - zgłosiło się ok. 4800 kandydatów, na drugim miejscu jest aplikacja adwokacka (ok. 3700 osób).

Znacznie mniejsza liczba młodych prawników swoją przyszłość wiąże z zawodami: notariusza (ok. 750 zgłoszeń) oraz komornika (ok. 520 kandydatów). Jak informuje resort, liczba zgłoszeń może się nieco zwiększyć ze względu na to, że część wniosków przesłano pocztą.

Monika Sewastianowicz

Data publikacji: 20 sierpnia 2014 r.