Celem akcji zorganizowanej przez Uczelnię Łazarskiego jest promocja zdrowia, popularyzacja zasad profilaktyki zdrowotnej i edukacja społeczeństwa w tym zakresie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Burmistrz Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

- W przygotowanych punktach konsultacyjnych będzie można zbadać poziom cukru we krwi, wykonać spirometrię oraz badanie słuchu, a także zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi.
Do dyspozycji pacjentów będą m.in. dietetycy, psycholodzy oraz pulmonolog. Podczas trzech poprzednich edycji przeprowadzono w sumie 3,1 tys. badań i konsultacji specjalistycznych
- mówi Gracjan Krupski, wiceprezes Fundacji Uczelni Łazarskiego, która od wielu lat angażuje się w liczne akcje społeczne dla mieszkańców Warszawy i okolic.

W trakcie Dnia Zdrowia zostanie udostępniony specjalny ambulans, w którym rodzice będą mogli nieodpłatnie wykonać profilaktyczne badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do
6 lat. Badania są bezbolesne i w pełni bezpieczne. Będzie je można wykonać w ramach programu "NIE nowotworom u dzieci". Obowiązują wcześniejsze zapisy u organizatora. Liczba miejsc jest ograniczona.

Ponadto pacjenci z problemami ortopedycznymi, ale także wszyscy zainteresowani profilaktyką oraz zadbaniem o swoje zdrowie, będą mogli skorzystać z konsultacji dyplomowanego fizjoterapeuty. Przeprowadzi on m.in. diagnostykę, a także zaproponuje harmonogram rehabilitacji po przebytych urazach i kontuzjach. Będzie również możliwość skorzystania ze specjalistycznego masażu.

W tym dniu będzie można także wykonać badanie składu ciała, pozwalające skontrolować wpływ diety na sylwetkę, przybieranie masy mięśniowej czy wiek metaboliczny. Zwolennicy aktywnego wypoczynku będą mogli spróbować swoich sił w popularnej formie rekreacji, jaką jest nordic walking. W trakcie akcji przewidziano również profesjonalny pokaz Zumba Fitness, łączący taniec i aerobik. Nie zabraknie także porad dietetycznych, motywacyjnych
i treningowych. O zasadach właściwego odżywiania, dobrze zbilansowanej diecie czy skutecznych sposobach na poprawienie kondycji będzie można dowiedzieć się od Marty Frankel, licencjonowanej instruktorki Zumba Fitness.

Kiedy:
20 czerwca 2015 r., godzina 10:00 - 15:00
Gdzie:
Uczelnia Łazarskiego, ul. Świeradowska 43 (10 minut pieszo od stacji metra Wilanowska)