Projekt polega na wylocie drużyny studentów UKSW do Malibu, w Stanach Zjednoczonych, gdzie w dniach 24-26 października odbywać się będzie finał prestiżowego konkursu FDI Moot Court i wzięciu udziału w finale tego konkursu. Podczas finału będziemy mieli możliwość zmierzenia się z drużynami z najlepszych uniwersytetów z całego świata (będzie ich około 80, podczas rozgrywek "grupowych" zmierzymy się z 4 zespołami). Przygotowywaliśmy się do tego długo, bo ponad 5 miesięcy. Jednak bez Waszej pomocy cała nauka i pięciomiesięczne przygotowania do konkursu pójdą na marne - brakuje nam bowiem funduszy na przelot członków naszej drużyny do Stanów Zjednoczonych. Dotychczas otrzymaliśmy wsparcie z uczelni, które jednak nie wystarcza na wylot dwójki reprezentantów.  Tylko z Waszą pomocą będziemy mogli stanąć twarzą w twarz z drużynami uniwersytetów takich jak Harvard czy Oxford. Razem możemy osiągnąć sukces i zrealizować projekt naszego wyjazdu. Jeśli każdy z Was przekaże nam chociaż przysłowiową złotówkę właśnie o tę złotówkę będziemy bliżej sukcesu. Dzięki Waszej hojności będziemy mogli zrealizować nasze marzenie.

 
Jesteśmy grupą młodych, ambitnych, wierzących w ideały studentów prawa z UKSW w Warszawie (Strona naszego Wydziału), którzy zamiast hasać po klubach (choć dobrą imprezą też nie pogardzimy) poświęcili ogrom swojego czasu na przygotowania do prestiżowego konkursu typu moot court – FDI Arbitration Moot(Strona FDI).
 
FDI Arbitration Moot jest moot courtem z międzynarodowego arbtirażu inwestycyjnego. Tak jak i inne moot courty arbitrażowe polega na przeprowadzeniu symulacji postępowania arbitrażowego. Główne etapy konkursu są dwa: po pojawieniu się kazusu, mamy za zadanie przygotować pisma procesowe dla obu stron sporu (jesteśmy w trakcie ich przygotowywania). Później będziemy przygotowywać się do rund ustnych, czyli po prostu do symulacji posiedzeń arbitrażowych. Wymaga to przyswojenia olbrzymiej dawki wiedzy prawniczej oraz umiejętności językowych (wszystko się odbywa po angielsku), ale także opanowania sztuki prezentacji, przedstawiania argumentów, tworzenia struktury wypowiedzi itp. Z tym wszystkim coraz lepiej sobie radzimy. Pozostaje tylko jedna przeszkoda: pieniądze.
 
Naszym celem jest wzięcie udziału w finale konkursu i zajęcie miejsca w pierwszej piętnastce. Tegoroczny finał odbywa się w Malibu, w USA. Co tu dużo kryć – nie mamy odpowiednich funduszy na wyjazd naszej drużyny. 
 
 
A szanse na wysokie miejsce w konkursie mamy duże! Obecny skład drużyny wziął udział w poprzednim konkursie FDI, a także w VISie, który jest najbardziej prestiżowym moot courtem z arbitrażu handlowego (tutaj o naszym udziale w VISie). Chcemy wykorzystać nabyte doświadczenia i przekuć je w sukces tegorocznego konkursu!
 
Jeśli widzisz ten wpis, to znaczy, że dwoimy się i troimy, by zdobyć wsparcie finansowe, które pozwoli nam wylecieć do Malibu na finał konkursu z międzynarodowego arbitrażu inwestycyjnego.
 
Stąd prośba do Was! Pomóżcie nam zrealizować marzenia o konkursie, który otworzy nam ścieżki kariery i pozwoli nawiązać bezcenne międzynarodowe kontakty!
 
Absolutnym minimimum jest wylot na finały konkursu pod koniec października 2 członków naszej drużyny, co wyniesie ok. 5 000,00 zł Dlaczego właśnie dwóch? Ponieważ specyfika konkursów moot court jest taka, że w postępowaniu biorą udział dwie osoby z drużyny jednocześnie - jedna prezentuje problemy jurysdykcyjne, a druga merytoryczne.
 
Koszt biletów lotniczych dla 2 osób:  ok. 2 500,00 zł x 2 osoby = 5 000,00 zł.
  
Każde kolejne uzbierane 2 500,00 zł to wylot kolejnej osoby z drużyny na finały w Malibu, co znacznie zwiększa szanse na lepszą pozycję w konkursie.
 
Pieniądze "nadwyżkowe" przeznaczymy na pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia tych kolejnych osób (wsparcie otrzymane dotąd z uczelni pozwala na pokrycie tych kosztów jedynie dla dwóch osób). Będziemy też w stanie zakupić wizy, a może nawet się ubezpieczyć! 
 
 
Osoby, które wesprą nas po przekroczeniu kwoty 5 000,00 zł dostaną od nas nagrodę - niespodziankę! 
 
Posiadamy swój profil na fb: >>
Fanpage nasze drużyny (zapraszamy do polubienia!)
Więcej informacji na stronie internetowej >>

Dawid Małkowicz