Po raz kolejny studenci dwóch największych uczeni warszawskich staną do walki w obronie swoich racji. Tematem tegorocznej debaty jest: "Tymczasowe aresztowanie w demokratycznym państwie prawa".

Każdego roku debata organizowana przez ELSA Warszawa przyciąga rzesze studentów z różnych warszawskich uczelni chcących obserwować przebieg rywalizacji. Wydarzenie cieszy się tak dużą popularnością, że nieraz już brakowało miejsc siedzących na widowni! Przyjdź i zobacz jak uczestnicy debaty prowadzą słowny pojedynek. Wysłuchaj argumentów obydwu drużyn, przekonaj się, kto ma lepsze zdolności oratorskie, kto ma moc przekonywania, czyje wystąpienie jest lepsze. Kibicuj kolegom z UKSW bądź z UW. Publiczność również może brać czynny udział w debacie poprzez zadawanie pytań uczestnikom.
 
Debata to nie tylko prestiżowa rywalizacja studentów Prawa, ale również okazja do lepszego poznania instytucji tymczasowego aresztowania. Obydwie drużyny przygotowują się do debaty pod czujnym okiem swoich naukowych mentorów. Wysoki poziom merytoryczny wystąpień, oratorskie błyskotliwe występy uczestników i duże emocje gwarantowane.  
 
Debata oksfordzka odbędzie się 6 maja 2014 r o godzinie 11:00 w Auli Schumana, Audytorium Maximum UKSW Wóycickiego 
 
Dla wszystkich uczestników Debaty przewidziane są nagrody rzeczowe!
Agnieszka Zalewska