Czym był sukces dla osiemnastowiecznych kolonizatorów, a jak postrzegają go współcześni obywatele USA? Czy American Dream nadal jest magnesem dla poszukiwaczy lepszego życia i jak radzą sobie w Ameryce polscy imigranci? Organizatorzy zapowiadają, że poznamy odpowiedzi na te pytania.

Forum odbędzie się w dniach 21-23 czerwca 2013 r.,  w Bibliotece Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku (Sala Audytoryjna, VI piętro). W prelekcjach i dyskusjach weźmie udział kilkudziesięciu amerykanistów z Polski, ale także wybitni znawcy kultury i historii USA ze Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Słowacji czy Białorusi, m.in. prof. Sylvia L. Hilton (Universidad Complutense de Madrid) i prof. Neal Pease (University od Wisconsin-Milwaukee).
 
Podczas Forum zaprezentowana zostanie też przygotowana z okazji jubileuszu publikacja pod red. prof. Haliny Parafianowicz (UwB), w której zebrane zostały artykuły i eseje autorów ze wszystkich znaczących polskich ośrodków naukowych zajmujących się kulturą i historią USA. 
 
Informacja prasowa uczelni