1 Postępowanie cywilne. Kazusy.
Autor: Małgorzata Manowska.
Rok wydania: 2016.
Postępowanie cywilne. Kazusy to publikacja, która zawiera opisy przykładowych stanów faktycznych oraz pytania wraz z odpowiedziami i wzorami z zakresu postępowania cywilnego (z uwzględnieniem sposobu konstruowania apelacji), pozwalające na dokładne przygotowanie się do egzaminów końcowych dla aplikantów radcowskich i adwokackich. 

Fragment publikacji (.pdf)
 

2. Prawo cywilne. Spadki. Kazusy.
Autor: Agata Zając.
Rok wydania: 2016.
Książka stanowi zbiór około sześćdziesięciu kazusów z zakresu prawa spadkowego. Zawiera opisy stanów faktycznych wraz z proponowanymi rozwiązaniami i wyczerpującym komentarzem. 

Fragment publikacji (.pdf)
 

3. Postępowanie karne. Kazusy z rozwiązaniami.
Autorzy: Magdalena Błaszyk, Katarzyna Dudka (red. naukowy), Magdalena Mościcka-Podstawka, Hanna Paluszkiewicz (red. naukowy), Rafał Skowron, Olaf Włodkowski.
Rok wydania: 2017.
Każdy kazus jest inspirowany rzeczywistym stanem faktycznym. Oprócz pytań naprowadzających na istotę problemu zawiera klarowne omówienie jego rozwiązania oraz wykaz literatury i orzecznictwa. 

Fragment publikacji (.pdf)
 

4. Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych. Podręcznik.
Autorzy: Kamil Antonów, Krzysztof Wojciech Baran, Bolesław M. Ćwiertniak, Dominika Dorre-Kolasa, Zbigniew Góral, Krzysztof Walczak, Mirosław Włodarczyk.
Rok wydania: 2015.
Prezentowany podręcznik w założeniu stanowi kompleksowy obraz dwóch dyscyplin prawa podstawowych dla stosunków przemysłowych. Omówiono w nim w przystępny sposób wszystkie istotne instytucje i zagadnienia prawa pracy oraz ubezpieczeń społecznych. 

5. Prawo karne materialne. Kazusy dla aplikantów [PRZEDSPRZEDAŻ].
Autor: Michał Błoński.
Rok wydania: 2017.
Publikacja jest przeznaczona dla aplikantów sędziowskich, prokuratorskich, adwokackich i radcowskich. Będzie pomocna również studentom w przygotowaniu się do egzaminu na aplikację. 

Fragment publikacji (.pdf)

 

Prawo karne materialne. Kazusy dla aplikantów
Michał Błoński
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł