Akademia Zarządzania Dyrektora Szkoły zorganizowana jest po raz jedenasty przez czasopismo „ Dyrektor Szkoły. Miesięcznik Kierowniczej Kadry Oświatowej ” i „Przed Szkołą. Poradnik Dyrektora Przedszkola”, wydawcą których jest Wolters Kluwer S.A. Uczestnicy AZDS uaktualniają swoją wiedzę, poznają nowe koncepcje i trendy w zarządzaniu, zmieniające się prawo, a także otrzymują wsparcie w rozwiązywaniu codziennych problem.
Podczas I zjazdu AZDS, zostaną omówione zmiany prawa oświatowego w 2015 r., w tym m.in.:
- nowe zadania dyrektora jako administratora danych osobowych - omówi je dr Marlena Sakowska-Baryła;
- zmiany w zasadach rekrutacji do szkół i przedszkoli (rok szk. 2015/2016) - wyjaśni je Iwona Kobus.

Duży blok tematyczny zostanie poświęcony zagadnieniu zarządzania wizerunkiem szkoły.
Psycholog Tomasz Garstka omówi psychologiczne tło postrzegania społecznego, autoprezentacji dyrektora, zasady kontaktów z rodzicami i radą pedagogiczną w kontekście rekrutacji uczniów, kontaktów z nimi i budowania zespołu pracowniczego.
Doktor Karolina Zioło-Pużuk opowie jak wykorzystać media społecznościowe do budowania marki i dobrej reputacji szkoły i przedszkola.
Dodatkową atrakcją I zjazdu AZDS będzie bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem najnowszego warszawskiego Muzeum Historii Żydów Polskich.
Prenumeratorzy „Dyrektora Szkoły” oraz „Przed Szkołą”, a także serwisu Prawo Oświatowe otrzymują 25 % rabatu na udział w zjeździe.

Więcej informacji i program na stronie AZDS>>