XIV Festiwal Nauki i Sztuki w Siedlcach

"Rozpoczniemy dynamicznie, wręcz wybuchowo od pokazów szalonego naukowca w ramach festiwalowego uniwersytetu dzieci. Interaktywny pokaz z pewnością zadowoli najmłodszych uczestników festiwalu" - tak do wzięcia udziału w XIV Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach zachęca Ryszard Kowalski z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego (UPH).

Główną ideą tegorocznego festiwalu, który rozpocznie się 18 października i potrwa do 21 października będzie promowanie nauki i uczenia się do później starości. Babcie i dziadkowie poznają m.in. "zasady chemii działające w kuchni i łazience, fakty i mity dotyczące domowych sposobów "na wszystko", czy dowiedzą się jak kwaśna jest ziemia, jak twarda woda, a jak słodka herbata".

W ramach festiwalu uczestnicy bliżej zapoznają się z twórczością Bolesława Prusa w setną rocznicę jego śmierci oraz zostanie przybliżona im postać patrona roku 2012 Janusza Korczaka.

Organizatorzy imprezy zapewnią także możliwość spotkania się i porozmawiania z naukowcami i specjalistami z Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej - Curie.

Więcej na temat festiwalu na: www.festiwal.uph.edu.pl

Opracowanie: Agnieszka Winiarska, RPE WKP

Źródło: www.naukawpolsce.pl, stan z dnia 12 października 2012 r.

Data publikacji: 12 października 2012 r.