Sekretarz stanu w MEN wzięła udział w debacie „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra Zmiana” poświęconej przyszłości szkolnictwa zawodowego w Polsce. Było to ostatnie spotkanie dotyczące tej tematyki w ramach cyklu wojewódzkich debat edukacyjnych. Debata odbyła się w Zakrzowie w województwie opolskim.
Podczas spotkania wiceminister edukacji podkreśliła konieczność wprowadzenia zmian w szkolnictwie zawodowym oraz w pozostałych obszarach będących tematami ogólnopolskiej debaty oświatowej – finansowaniu oświaty, szkolnictwie specjalnym i bezpieczeństwa.

Coraz więcej gimnazjalistów wybiera zawodówki>>

– Zdefiniowaliśmy główne obszary polskiej edukacji, które wymagają zmian. Funkcjonowanie w ich obecnym kształcie nie gwarantuje dalszego dobrego rozwoju edukacji. Zależy nam na wysokiej jakości kształcenia uczniów i stworzenia dla nich odpowiedniego procesu wychowawczego – mówiła wiceminister Teresa Wargocka.
Sekretarz stanu w MEN podkreśliła, że reforma systemu edukacji, szczególnie w zakresie szkolnictwa zawodowego, powinna wpisywać się w koncepcję zrównoważonego rozwoju gospodarczego Polski.

LEX Prawo Oświatowe - zamów darmowy dostęp na 7 dni>>