Drugie miejsce zdobył Arkadiusz Kwapiszewski z XIII LO w Szczecinie, a trzecie Christina Stackpole z Prywatnego LO Sióstr Nazaretanek w Warszawie.
Podczas finałowych zawodów w Poznaniu, w poniedziałek, olimpijczycy mieli egzamin pisemny, w ramach, którego rozwiązywali m.in. testy gramatyczne.
We wtorek, podczas ustnej części, musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii, geografii, kultury, literatury i bieżących spraw politycznych dotyczących głównie Wielkiej Brytanii i USA, ale także innych państw angielskiego obszaru językowego.
"W tym roku poziom wiedzy w części ustnej jest zbliżony do ubiegłorocznego, ale jest mniej olimpijczyków, którzy znają język dzięki premii, jaką jest długotrwały pobyt za granicą. Tym bardziej nas cieszy, że zdecydowana większość finalistów zapracowała na ten poziom w szkołach i dzięki własnej pracy ze słownikiem i książkami” - powiedziała PAP jedna z egzaminatorek Katarzyna Matschi.
Laureaci i finaliści olimpiady będą zwolnieni z egzaminów maturalnych z tego języka. Olimpiada jest organizowana przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu.(PAP)