Szumilas do nauczycieli: z okazji Święta Niepodległości zorganizujcie "lekcję patriotyzmu"

Z okazji przypadającego w dniu 11 listopada Święta Niepodległości minister edukacji opublikowała list skierowany do nauczycieli i dyrektorów szkół.

W liście przypomina wszystkim pedagogom o ich roli w kształtowaniu w uczniach postaw patriotycznych. Zachęca także wszystkich do zaangażowania się w akcję tworzenia i przypinania do ubrań biało-czerwonych kotylionów, o których z okazji świąt państwowych przypomina Bronisław Komorowski.

"Ludziom żyjącym w wolnym kraju, trudno dziś wyobrazić sobie co czuli Ci, którzy po raz pierwszy głośno i bez strachu mogli mówić „Jestem Polakiem, mieszkam w Polsce - mojej Ojczyźnie". Zapewne towarzyszyły im duma, poczucie wspólnoty, wielkie nadzieje i wiara w lepszą przyszłość. Ale też najzwyklejsza, ludzka radość.

Chcąc uczcić Święto Niepodległości powinniśmy o tym pamiętać i zadbać o odpowiednią atmosferę oraz oprawę wydarzeń związanych z dniem 11 listopada. Dlatego za niezwykle cenną uważam, kontynuowaną już po raz trzeci, inicjatywę Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego wykonywania biało-czerwonych kotylionów." - pisze Szumilas i apeluje:

"Drodzy Dyrektorzy, szanowni Nauczyciele. Zachęcam Was, przeprowadźcie z okazji Święta Niepodległości „lekcje patriotyzmu". Przekazując dzieciom i młodzieży bezcenną wiedzę o naszym narodowym dziedzictwie, włączcie ich w aktywne celebrowanie tego wyjątkowego dnia. Przygotujcie kotyliony dla siebie i najbliższych. Tak, aby przypięte do ubrania 11 listopada podkreślały radosny wymiar tych chwil."

Źródło: www.oswiata.abc.com.pl , stan z dnia 12 listopada 2012 r.

Data publikacji: 12 listopada 2012 r.