Trzydniowe szkolenie jest skierowane do nauczycieli zatrudnionych w szkołach podstawowych, liceach ogólnokształcących, technikach, branżowych szkołach I stopnia na terenie województw: mazowieckiego, łódzkiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Nabór zakończył się już w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim. Do projektu mogą dołączyć jeszcze nauczyciele z województw mazowieckiego oraz łódzkiego.

 

Wypalenie zawodowe. Wyjazd w tropiki nie jest lekarstwem>>

 

Wykwalifikowana kadra trenerów i specjalistów

Szkolenia poprowadzą profesjonalni trenerzy z całego kraju, pasjonaci doradztwa zawodowego oraz eksperci metod edukacyjnych i rynku pracy, którzy opracowali specjalną aktualizację programu ORE wraz z materiałami dodatkowymi i praktycznymi bonusami dla nauczycieli. Udział w szkoleniu pozwoli m.in. na zdobycie wiedzy merytorycznej z obszaru doradztwa zawodowego, wymianę doświadczeń między uczestnikami, uzyskanie certyfikatu potwierdzającego kompetencje do pracy w obszarze wspierania uczniów w rozwoju osobistym, poznanie gotowych narzędzi do wykorzystania w pracy z młodzieżą, rozwinięcie i wzbogacenie dotychczasowego warsztatu pracy, odkrycie nowych inspiracji i pomysłów na zrealizowanie ciekawych zajęć dla uczniów, a także zdobycie wiedzy na temat poznawania najnowszych trendów zawodowych.
 

Oferta szkoleniowa obejmuje:

  •     szkolenie z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego – 20 godzin zegarowych (3 dni) prowadzone w oparciu o materiały dydaktyczne oraz kompleksową metodykę opracowaną w projekcie Ośrodka Rozwoju Edukacji pn. „Przygotowanie trenerów do realizacji szkoleń z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego”,
  •     kameralne grupy uczestników,
  •     nocleg w miejscu szkolenia wraz z pełnym wyżywieniem i/lub refundacja kosztów dojazdu na miejsce szkolenia,
  •     przerwa kawowa i obiadowa,
  •     materiały szkoleniowe.