12 listopada w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się uroczystość wręczenia Dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów z udziałem premiera i minister edukacji narodowej Katarzyny Hall.
Stypendium premiera wynosi ok. 250 zł miesięcznie i jest przyznawane uczniom szkół ponadgimnazjalnych kończących się maturą, z wysoką średnią ocen i wzorowym sprawowaniem, w tym roku otrzymało je 4133 osób.
Donald Tusk podkreślił, że siła umysłu, talentu oraz pracowitości przyda się Polsce bardziej niż cokolwiek innego. - Jak mądrze pokierujecie swoim życiem, swoimi karierami w przyszłości to suma Waszych szczęść, suma Waszych satysfakcji będzie także fundamentem dla dobrej przyszłości całej Ojczyzny. Nie ma nic piękniejszego niż móc pracować dla siebie, uczyć się dla siebie, osiągać sukcesy na własny rachunek, ale równocześnie mieć świadomość, że to się składa na takie wielkie wspólne, narodowe dzieło.
 Znakomitych wyników pogratulowała najlepszym polskim uczniom Minister Edukacji Narodowej, Katarzyna Hall. Pani minister podkreśliła, że sumiennie wypełniając swoje obowiązki, realizując swoje pasje "najlepsi z najlepszych" nie tylko stanowią wspaniały przykład dla młodych ludzi jak osiągać dobre wyniki, lecz także wykazują się postawą patriotyczną.
 
Źródło: Głos Nauczycielski, 12.11.2008 r.