Spotkanie ministrów edukacji Polski i Wielkiej Brytanii

W dniu 30 października 2012 r. Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas spotkała się z sekretarzem stanu do spraw edukacji Wielkiej Brytanii Michaelem Gove.

Głównym tematem spotkania było doświadczenie Polski w zakresie reformy systemu edukacji oraz przyczyny sukcesu Polski w wynikach badania PISA. "Michael Gove podkreślił swoje zainteresowanie sukcesami reformy systemu edukacji w Polsce i podziękował za możliwość skorzystania z doświadczeń strony polskiej".

W ramach spotkania ministrowie omawiali kwestie ustalania podstawy programowej, kształcenia nauczycieli, autonomii szkół oraz systemu egzaminów zewnętrznych w Polsce.

Ponadto Krystyna Szumilas "wyraziła podziękowanie dla władz oświatowych Wielkiej Brytanii za dotychczasową pomoc i życzliwość w stosunku do nowoprzybyłych uczniów polskiego pochodzenia rozpoczynających naukę w szkołach brytyjskich".

Obie strony są zadowolone z wypracowanej przez wiele lat współpracy. Krystynę Szumilas w szczególności cieszą projekty realizowane przez British Council wraz z polskimi instytucjami oświatowymi w zakresie promocji języka angielskiego w Polsce, partnerstw szkół i wielokulturowości.

Opracowanie: Agnieszka Winiarska, RPE WKP

Źródło: www.men.gov.pl, stan z dnia 31 października 2012 r.

Data publikacji: 31 października 2012 r.