"Cyfrowa szkoła" - Sceptycy 1:0

Program "Cyfrowa szkoła" okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Zainteresowanie szkół dofinansowaniem nowoczesnych pomocy naukowych przerosło wszelkie oczekiwania - do organów prowadzących złożono 3507 wniosków o dofinansowanie. W rezultacie 402 szkoły, które otrzymały dofinansowanie trzeba było wyłonić w drodze losowania.  Pozytywnie należy ocenić również fakt, że pilotaż  spotkał się z większym zainteresowaniem w mniejszych miejscowościach (61% aplikacji spłynęło z miejscowości liczących do 5 tys. mieszkańców).  
"Cyfrowa szkoła" to wielka szansa na wyposażenie szkół w najnowocześniejszy sprzęt elektroniczny pozwalający na urozmaicenie zajęć i poprawiający ich efektywność. Dzięki przyznanej pomocy finansowej uczniowie będą pracować na komputerach nie tylko na lekcji informatyki, a dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu nauczyciel przy pomocy swojego komputera będzie mógł kontrolować pracę uczniów, indywidualizować im zadania, szybko oceniać wyniki ich pracy.  
Komputer przenośny pedagog będzie mógł zabrać do domu i nie tylko on - w 91 szkołach, które zdecydowały się na wariant drugi pilotażu, laptopy do domu będą mogli zabierać także uczniowie.
Uczestnicy pilotażu "Cyfrowa szkoły" będą musieli zmierzyć się z trudnym zadaniem. Wdrożenie technologii informacyjno - komunikacyjnych (TIK) będzie wymagało zaangażowania co najmniej połowy kadry pedagogicznej klas 4-6.  Jak dużym jest to wyzwaniem, najlepiej wiedzą sami zainteresowani.  Szczęśliwie naszym szkołom nie jest już obca nowoczesna technologia -  od wielu lat wzrasta zainteresowanie tablicami interaktywnymi, a komputer czy projektor multimedialny stanowią standardowe wyposażenie placówki.  Jeżeli pilotaż odniesie sukces, którym będzie podniesienie kompetencji uczniów w zakresie pisania, czytania i liczenia (o 50% ), to możemy spodziewać  się cyfryzacji szkół na skalę niespotykaną w całej Unii Europejskiej. 
 
Czym kierować się przy wyborze sprzętu? 
Wyposażenie w najnowocześniejszy sprzęt elektroniczny to zaledwie pierwszy i zarazem najłatwiejszy etap realizacji  programu.  Na rynku znajdzie się na pewno wiele firm, które zaoferują szkołom pomoc przy dostawie niezbędnych pomocy - oczywiście w ramach ustawy o zamówieniach publicznych.
Warto już na etapie tworzenia specyfikacji przetargowych zabezpieczyć się w odpowiednie narzędzia gwarantujące cykl szkoleń dla nauczycieli oraz pełną opiekę gwarancyjną i pogwarancyjną.  
Taką właśnie pomoc na każdym etapie realizacji programu oferują specjaliści Moje Bambino. Wspólnie z naszymi partnerami branży IT przygotowaliśmy dla szkół znakomitą ofertę dedykowaną "Cyfrowej szkole" W jej doborze postawiliśmy przede wszystkim na jakość oraz funkcjonalność proponowanych rozwiązań.
Mamy świadomość, że kluczowymi pomocami  w realizacji programu będzie przenośny komputer dla ucznia, tablica interaktywna oraz rozbudowa, czy też dostosowanie szkolnej sieci bezprzewodowej do narzuconego standardu.  W kontekście wyboru tych właśnie pomocy stanęli Państwo przed niełatwym zadaniem. Czy zadbać przede wszystkim o wzrok uczniów i wybrać notebook o dużej przekątnej obrazu, czy zdecydować się na znacznie tańszy, lecz zarazem trwalszy i bezpieczniejszy w użytkowaniu netbook o mniejszej przekątnej ekranu.  Każdy wybór jest dobrym wyborem,  Moje Bambino oferuje zarówno najnowocześniejsze notebooki znanych marek,  jak i  netbooki.   Zaletami produktów są odporność na upadek i na zalanie oraz łatwość  w transporcie (lekkość  i specjalne rączki do przenoszenia). 
Wymaganym przez rozporządzenie oprogramowaniem  jest system do zarządzania komputerami uczniów.  Dzięki niemu nauczyciel prowadzący lekcje będzie mógł w pełni zarządzać klasą,  między innymi kontrolować ekrany pracy poszczególnych uczniów, prowadzić interaktywne konspekty lekcji, kreować  i oceniać indywidualne testy.  Specjaliści Moje Bambino nie pozostawią Państwa bez pomocy oferując indywidualne szkolenia.
 
Tablica interaktywna powinna być dobrana do potrzeb uczniów
W ostatnich latach gwałtownie rośnie popularność tablic interaktywnych. Producenci i dystrybutorzy tablic interaktywnych, których wciąż przybywa, prześcigają się w walce o rynek szkolny. Wybór odpowiedniej tablicy jest sprawą indywidualną i zależy od rzeczywistych potrzeb szkoły.  Pod względem funkcjonalności wyróżniamy dwa  rodzaje tablic. Dotykową, która ułatwia pracę młodszym uczniom, oraz tablicę działającą w technologii elektromagnetycznej pasywnej, obsługiwaną za pomocą ergonomicznego pisaka. Drugo rodzaj tablic cechuje się znacznie lepszymi parametrami technicznymi co jest widoczne w precyzji i szybkości pracy. Moje Bambino oferuje Państwu swobodę wyboru tablicy, proponując produkty w obydwu kategoriach. Tablice interaktywne znajdujące się w naszej ofercie cechują się ponadto wyjątkową trwałością. Są odporne na uderzenia, a dołączone do nich oprogramowanie pozwala na maksymalne wykorzystanie ich możliwości. Ponadto w połączeniu z bezprzewodowymi pilotami, umożliwiającymi  uzyskiwanie odpowiedzi w czasie rzeczywistym oraz  ich automatyczną ocenę nauczyciel oszczędza swój czas, koncentrując się tym samym na stronie merytorycznej prowadzonych zajęć.
 
Dobra konfiguracja sieci to podstawa właściwego korzystania z elektronicznych pomocy
Dostosowanie szkolnej sieci bezprzewodowej w taki sposób, aby zagwarantowana była praca od kilkunastu do kilkudziesięciu urządzeń bezprzewodowych jednocześnie to prawdziwe wyzwanie.  Gwarantujemy Państwu pomoc w zakresie właściwej konfiguracji sieci oraz odpowiedniego jej zabezpieczenia. 
"Moje Bambino" oferuje Państwu kompleksową obsługę na każdym etapie realizacji programu. Naszym atutem jest jakość oraz fachowość, które gwarantują bezpieczeństwo Państwa inwestycji. Jesteśmy przygotowani do przeprowadzenia specjalistycznych szkoleń z obsługi sprzętowej bezpośrednio w Państwa placówkach. Bieżąca obsługa techniczna w okresie gwarancyjnym oraz pogwarancyjnym to standard naszej pracy udokumentowany wieloletnią pomocą przy realizacji projektów ministerstwa edukacji narodowej.    
Zapraszamy do zapoznania się  z ofertą>>>