Umów prezentację LEX Kompas Orzeczniczy 2.0
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Samorządy wypłaciły nauczycielom średnio 507 zł dodatku uzupełniającego

507 zł wyniosła przeciętna wysokość dodatku uzupełniającego wypłaconego nauczycielom dyplomowanym za 2012 r. - informuje Serwis Samorządowy PAP, powołując się na dane MEN.

W sumie samorządy musiały wypłacić nauczycielom 225 mln. zł. Podobnie jak w zeszłych latach najwięcej zapłaciła Częstochowa
Średnia wysokość jednorazowego dodatku uzupełniający wypłaconego za 2012 r., w przeliczeniu na liczbę wszystkich etatów nauczycieli zatrudnionych na poszczególnych stopniach awansu zawodowego wynosiła:
- dla nauczyciela stażysty - 467 zł,
- dla nauczyciela kontraktowego - 71 zł,
- dla nauczyciela mianowanego - 401 zł,
- dla nauczyciela dyplomowanego - 507 zł. Więcej>>

Polecamy książki oświatowe