Na organizowany przez ORE i Stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu” konkurs „Holokaust moimi oczami” napłynęły 44 prace/filmy przygotowane przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych i 18 filmów nakręconych przez gimnazjalistów.
Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody uczniom gimnazjów:
Nagroda główna, I miejsce – dla Bartłomieja Nowakowskiego, Jakuba Nowakowskiego i Daniela Kałdunka reprezentujących Gimnazjum Nr 24 w Lublinie za film: „Elementarz”, miejsce II – dla Małgorzaty Rogackiej i Żanety Chwolik reprezentujących Miejskie Gimnazjum Nr 4 w Piekarach Śląskich za film: „Ring codziennych zdarzeń”, miejsce III – dla Piotra Spychaja, Marcina Spiralskiego i Macieja Ostapowicza reprezentujących Zespół Szkół Publicznych Nr 2 w Pleszewie za film: „Holokaust moimi oczami”.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nagrodę główną - miejsce I - otrzymały Joanna Krzyżowska, Natalia Bieniecka i Agaty Wojtczak reprezentujące Liceum Ogólnokształcące Nr 3 im. M. Skłodowskiej - Curie w Opolu za filmy „List”i  „Holokaust”, miejsce II –Grzegorz Rokicki i Michał Krol reprezentujący Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Gdańsku za film „Holokaust moimi oczami”, miejsce III Filip Parulski reprezentujący Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Gdańsku za film: „Holokaust moimi oczami”.
 
Źródło: ORE