Popularyzacja nauki ważna w każdym wieku

"Dzieci są najwdzięczniejszymi zwiedzającymi centrów nauki i świetnie się z nimi pracuje" - powiedział dyrektor Instytutu Badań Kompetencji oraz wałbrzyskiego ExploraParku Janusz Mulawa.

Uczestnicy konferencji "Integracja-Interakcja", która odbyła się w Centrum Nauki Kopernik zastanawiali się jak popularyzować naukę oraz jaką rolę obecnie powinny spełniać festiwale, centra nauki czy uniwersytety trzeciego wieku.

W wielu miastach Polski powstaje coraz więcej kawiarni naukowych i centrów nauki, po to by zachęcić młodych i tych starszych do poszerzania swojej wiedzy oraz zarazić ich chęcią poznawania otaczającego nas świata.

Uniwersytet Dzieci, który działa od 2007 r. w kilku miastach, organizuje dla dzieci od 6. roku życia scenariusze zajęć, które następnie prowadzone są przez naukowców pasjonatów.

Dorośli także znajdą swoje miejsce w naukowym świecie. Kawiarnie naukowe czy uniwersytety trzeciego wieku przygotowują dla nich każdego roku bardzo bogatą ofertę. Ponadto pod koniec maja w wielu miastach w najbardziej popularnych miejscach odbywają się festiwale nauki.

Więcej: www.naukawpolsce.pap.pl

Opracowanie: Agnieszka Winiarska, RPE WKP

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl, stan z dnia 5 marca 2013 r.

Data publikacji: 5 marca 2013 r.