- Wysłanie do ministra edukacji kartek to forma protestu przeciw opieszałości działania MEN – powiedział w piątek szef Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania "Solidarności" Ryszard Proksa. Jak wyjaśnił, na kartkach zaadresowanych do ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego złożą życzenia "spełnienia zobowiązań dotyczących zmiany systemu wynagradzania nauczycieli, które wynikają z punktu 6 porozumienia z 7 kwietnia 2019r., zawartego między przedstawicielami KSOiW NSZZ". Podał też, że wydrukowanych zostało 200 tys. pocztówek.

Minister: przecież to robimy

- Większość postulatów oświatowej Solidarności została już spełniona, a do rozmów na temat zmiany systemu wynagradzania nauczycieli powrócimy po wyborach – powiedział w piątek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Według niego został tylko ten ostatni element dotyczący systemu wynagradzania.

Czytaj: MEN: Dbamy o nauczycieli, ich wynagrodzenia rosną od trzech lat>>

- Jak mówiłem o na spotkaniu ze związkami zawodowymi w sierpniu tego roku, trzeba to powiązać ze zmianą awansu zawodowego i wprowadzeniu systemu motywacyjnego być może połączonego z oceną pracy nauczyciela. To wszystko powinno być razem wprowadzone – powiedział minister edukacji. I zaznaczył, że nie da się tego zrobić w kilka dni. - Będzie na pewno dyskusja na temat tego, jak ma to wyglądać – dodał Dariusz Piontkowski.