- Tylko w tym roku subwencję oświatową dla samorządów zwiększyliśmy o ponad 3,8 mld zł, podczas gdy poprzednicy PiS przez cztery lata zwiększyli te dotacje o 3,5 mld zł - zaznaczył Morawiecki, podkreślając, że rząd już inwestuje w oświatę.

 

Nauczyciele dostaną podwyżkę. Do pensji minimalnej>>
 

Nowoczesne tablice, multimedialne szkoły

- Uruchomimy składający się ze środków krajowych i unijnych program o wartości 2 mld zł, który sprawi, że polska szkoła będzie odpowiadała nie tylko potrzebom teraźniejszości, ale i przyszłości - mówił szef rządu, wskazując, że środki te będą mogły zostać przeznaczone np. na pomoce do nauk programowania, multimedialne tablice czy modernizację szkół.

 

 

 

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej zapewnia, że nauczyciele mogą liczyć na 6 proc. podwyżki. Nie ma to jednak pokrycia ani w projekcie ustawy budżetowej, ani w projekcie rozporządzenia MEN w sprawie sposobu podziału subwencji oświatowej w roku 2020. ZNP spekuluje, że brak podwyżek dla pedagogów to próba reagowania na spowolnienie gospodarcze - według związkowców oznacza to, że szkoła stanie się jeszcze mniej atrakcyjnym miejscem pracy dla absolwentów.