Nauczyciele ofiarami cyberprzemocy
Co czwarty nauczyciel spotkał się z przypadkami cyberprzemocy - informuje Dziennik Gazeta Prawna. Prześladowanie nauczycieli w sieci staje się coraz popularniejszą formą agresji.
Polegać może na obrzucaniu nauczycieli obelgami, podszywaniu się pod nich na portalach społecznościowych i dyskredytowaniu ich w oczach innych. Zazwyczaj podyktowane jest to chęcią zemsty. Takiej formie agresji sprzyja poczucie anonimowości w sieci. Więcej>>
Zjawisko cyberprzemocy zostało szczegółowo opisane w lutowym numerze czasopisma "Dyrektor Szkoły". Pisaliśmy o tym tutaj.





