LEX Dział Prawny Połączenie wiedzy prawniczej z nowoczesną technologią AI
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

MEN powołał kierowników wojewódzkich zespołów szkoleniowych

Minister Katarzyna Hall, 18 października 2008 roku wręczyła 64 osobom zaświadczenia o ukończeniu cyklu zakończonych egzaminem szkoleń, przygotowujących do upowszechniania zmienionej podstawy programowej. 16 spośród nich otrzymało także powołanie do pełnienia funkcji kierowników wojewódzkich zespołów szkoleniowych, upoważnionych do współpracy z Kuratorium Oświaty, Okręgową Komisją Egzaminacyjną oraz władzami samorządowymi w celu koordynowania prac nad upowszechnianiem zmiany podstawy programowej w województwie.
W wyniku konkursu w każdym województwie wybrano, a następnie przeszkolono od dwóch do sześciu osób (zależnie od wielkości województwa), które będą realizować program Edukacja skuteczna, przyjazna i nowoczesna.
Powołano ich po to, aby szczegółowa informacja o planach zmian w edukacji dotarła do wszystkich zainteresowanych. Ich zadaniem będzie profesjonalne przekazanie wszystkim dyrektorom szkół i przedszkoli w Polsce informacji dotyczących założeń organizacyjnych wdrażania zmienionej podstawy programowej oraz zebranie ich uwag i opinii w tej sprawie, aby jak najlepiej wesprzeć samorządy i nauczycieli w przygotowaniach do przeprowadzenia zmian programowych.
W ramach programu wybrane 64 osoby z całej Polski będą przez najbliższe trzy miesiące organizować powiatowe konferencje szkoleniowe dla dyrektorów szkół.
MEN zamieszcza listę nazwisk kierowników wojewódzkich zespołów szkoleniowych.
Źródło: MEN, 20.10.2008 r.

Polecamy książki oświatowe