Organizatorem konkursu jest stowarzyszenie Harvard Club of Poland, skupiające polskich absolwentów Uniwersytetu Harvarda.

Spośród wszystkich nadesłanych prac w pierwszym etapie konkursu zostanie wyłonionych 30 osób o nieprzeciętnych predyspozycjach i ciekawych zainteresowaniach. „Z tej grupy w drugim etapie komisja konkursowa wybierze 20 laureatów”, z których ostatecznie zostanie wyłoniona zwycięska czwórka.

Do wygrania jest dziesięciodniowy pobyt w USA połączony z wizytą na Uniwersytecie Harvarda. Ponadto jak zapowiadają organizatorzy „każdy laureat będzie mógł skorzystać z pomocy mentora, który będzie służył poradami, rekomendacjami, oraz ułatwiał kontakt z innymi absolwentami i obecnymi studentami uczelni”.

Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się pod patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego.

„Droga na Harvard” daje młodym ludziom możliwość studiowania na najlepszych uczelniach na świecie. Od samego początku konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem. Dzięki niemu już teraz dwójka uczestników studiuje w Harvard Law School co pozytywnie wpłynie na ich późniejsze życie zawodowe. Więcej>>

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl, stan z dnia 21 marca 2012 r.