Coraz więcej specjalistów – rehabilitantów i fizjoterapeutów – zwraca uwagę na fakt, że wady postawy u dzieci i młodzieży są bardzo powszechne. Siedzący tryb życia, mała aktywności fizyczna, nieuprawianie sportu, czas spędzany przed komputerem i telewizorem, negatywnie wpływają na sylwetkę uczniów w polskich szkołach. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i edukacja rodziców, nauczycieli i dyrektorów z tym zakresie.

Aby wzbudzić społeczne zainteresowanie tematem i zwrócić uwagę na istniejący problem wydawnictwo Wolters Kluwer Polska wraz z partnerami organizuje internetową kampanię edukacyjną dotyczącą postaw i ruchy wśród polskich dzieci i młodzieży.

Kampania porusza takie kwestie jak diagnostyka i profilaktyka w zakresie postawy, sprawność i aktywność fizyczna dzieci w każdym wieku, diagnoza i terapia wad rozwoju fizycznego. Na specjalnie przygotowanej stronie internetowej wszyscy zainteresowani tematem będą mogli znaleźć artykuły dotyczące tematu, porady ekspertów, wyniki najnowszych badań, informacje o szkoleniach.

Dodatkowo na niniejszej stronie można obejrzeć debatę z udziałem ekspertów: dr Elżbiety Olszewskiej, Kierownika Studiów Podyplomowych o specjalności korektywa na AWF, dr Agnieszki Stępień z AWF, Mariusza Strzechy, Kierownika Laboratorium Diagnostyki Zdrowia „Koordynacja”, Macieja Tyrana, przedstawiciela wydawnictwa PWN.pl, wydawcy programu Eduterapeutica oraz Karola Małolepszego Dyrektora Publicznego Gimnazjum nr 1 w Ząbkach. 

Wszelkie informacje na temat kampanii znajdują się na stronie WWW.dyrektorszkoly.pl/debaty