Prowadzenie elektronicznego dziennika na tabletach i komputerach przynosi szczególne korzyści w okresach podsumowań i zestawień, ponieważ dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu monitorowanie wyników uczniów jest dużo łatwiejsze. We wdrażaniu nowych rozwiązań pomóc ma projekt firmy Dreamtec „Dofinansowanie wdrożenia dziennika elektronicznego”, w ramach którego szkoły mogą otrzymać 5000 zł dofinansowania na e-dzienniki. 
Oficjalne zapisy ruszyły 16 maja  2012r. Liczba miejsc jest ograniczona. Obecnie (do 18 czerwca 2012 r.) zostało już tylko 37 wolnych miejsc. Każda placówka biorąca udział w projekcie otrzyma „Certyfikat Cyfrowej Szkoły”. 
Papierowy dziennik lekcyjny coraz częściej zastępowany jest elektronicznym. Wdrożenie e-dziennika daje nauczycielom i dyrektorom spore możliwości w analizowaniu postępów nauczania uczniów, w tym również łatwiejszej indywidualizacji kształcenia. 
„Decyzja o wprowadzeniu edziennika nie była łatwa. Obawy niektórych nauczycieli oraz brak wystarczającej liczby komputerów stanowiły realne wyzwanie. Jednak dostrzegając potencjał i korzyści, dyskutując z rodzicami, postanowiliśmy spróbować. Zdecydowaliśmy się wejść od razu w całości w dziennik elektroniczny MobiReg na tabletach i komputerach.” – mówi Dyrektor jednego z Zespołów Szkół z Rudy Śląskiej. „Teraz z perspektywy czasu mogę stwierdzić wspólnie z nauczycielami: było warto! Ja mam szybki i wygodny dostęp do statystyk i zestawień. Nauczyciele cenią sobie zliczanie frekwencji, drukowanie karteczek na wywiadówki, zliczanie realizowanych tematów, elastyczny kalendarz zajęć nauczyciela, czy też nową formę kontaktu z rodzicami - przez internet. To się sprawdza, wystarczy postawić na rozwój szkoły. Nie wyobrażamy sobie teraz powrotu do wersji papierowej."
Specjalnie dla szkół, które od września z dziennikiem elektronicznym uruchomiony został projekt dofinansowania wdrożeń. Wartość takiego dofinansowania to nawet 5000 zł netto. Szkoła musi wnieść niewielki wkład własny w wysokości ok. 10% tj. kilkuset złotych za dwa lata, w zamian za to otrzyma tablety multimedialne z mobilnym dziennikiem niewymagającym stałego połączenia internetowego, abonament i hosting na profesjonalny dziennik elektroniczny oraz wsparcie i pomoc w jego wdrożeniu.
Firma Dreamtec jest pierwszą w Polsce firmą, która zgłosiła patent na prowadzenie dziennika lekcyjnego na urządzeniach mobilnych w trybie offline/online. W tym roku oprócz dedykowanych urządzeń MobiReg firma wprowadziła oprogramowanie pracujące bez stałego dostępu do internetu na tabletach lub telefonach z systemem Android. Obecnie rozwiązanie edziennika MobiReg posiada kilkaset szkół w Polsce.
Szkoły biorące udział w projekcie otrzymają dodatkowo 300zł rabatu na tablicę interaktywną lub Testico (Interaktywny System Weryfikacji Wiedzy).
Zgłoszenie szkoły oraz więcej informacji na www.dreamtec.pl/projekt