IBSE - nowatorska metoda nauczania

Do dnia 4 kwietnia 2012 r. nauczyciele biologii i chemii mogą przesyłać swoje zgłoszenia, aby mieć możliwość wzięcia udziału w szkoleniach i warsztatach dzięki, którym będą prowadzić ciekawsze i bardziej praktyczne zajęcia.

Na szkolenia pedagogów szkół ponadgimnazjalnych zaprasza Fundacja Amgen oraz organizacja European Schoolnet.

Warsztaty oparte będą na doskonaleniu zawodowym europejskich nauczycieli w oparciu o metodę Inquiry-Based Science Education - IBSE.

Jak zapewniają organizatorzy "nowatorska metoda nauczania IBSE jest ukierunkowana na rozbudzanie aktywności intelektualnej uczniów, którzy osobiście uczestniczą w procesie badawczym. Nauczyciel stwarza w ten sposób warunki do wyzwolenia kreatywności, uczy analizować sytuację i interpretować otoczenie".

Metoda ponadto pomaga uczniom wyrobić w sobie umiejętność oraz nawyk twórczego rozwiązywania problemów oraz analitycznego myślenia.

W projekcie udział weźmie 75 polskich nauczycieli chemii i biologii, którzy oprócz możliwości podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych po ukończeniu warsztatów otrzymają profesjonalny sprzęt i narzędzia dydaktyczne, które pomogą im prowadzić zajęcia w oparciu o nowe metody.

Opracowanie: Agnieszka Winiarska RPE WKP

Źródło: www.naukawpolsce.pl, stan z dnia 27 marca 2012 r.

Data publikacji: 28 marca 2012 r.