Jak poinformowała we wtorek  rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Gorzowie Anna Zaleska, aktualnie w klasach pierwszych gorzowskich szkół podstawowych uczy się 152 sześciolatków.
Gabinety dla najmłodszych uczniów zostaną wyposażone w nowe stoliki, krzesełka, szafki, kąciki tematyczne oraz kąciki rekreacyjne.
„Powyższe przedsięwzięcie będzie sprzyjać przyjęciu dzieci sześcioletnich do klasy I od 1 września 2013 r. Kontynuacja tego procesu w roku następnym spowoduje dostosowanie wszystkich gabinetów dla uczniów klas I-III do nowej podstawy programowej oraz zapewni bezpieczny pobyt dzieci najmłodszych w świetlicy szkolnej” - przekonywała Zaleska.
W ubiegłym roku szkolnym władze Gorzowa przystosowały do potrzeb sześciolatków 34 szkolne gabinety.
Według Zaleskiej, przejście sześciolatków z przedszkoli do szkół pozwoli samorządowi pozyskać dodatkowe pieniądze w ramach subwencji oświatowej i wpłynie na zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach.
W Lubuskiem w ubiegłym roku naukę w szkole rozpoczęło ok. 12 proc. wszystkich dzieci w wieku sześciu lat. Danych za obecny rok jeszcze nie ma, gdyż nadal trwa rekrutacja. (PAP)

mmd/ hes/ jra/