3-25 maja 2014 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbyły się zawody finałowe VIII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Najlepsi zawodów indywidualnych i drużynowych z całej Polski wzięło udział w olimpijskich zmaganiach i zmierzyło się z najtrudniejszymi wyzwaniami algorytmicznymi.
Oprócz uczniów z Warszawy złotymi medalistami zostali także uczniowie Gimnazjum nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gdyni – Paweł Burzyński i Juliusz Pham. Uczestnicy startujący w zawodach indywidualnych zmierzyli się z trzema zadaniami, wymagającymi od nich umiejętności analitycznych, poszukiwania najlepszego rozwiązania i efektywnego zarządzania czasem.
W zawodach drużynowych II miejsce zajął zespół CHARodzieje, w składzie: Jakub Boguta, Piotr Borowski, Piotr Grabowski i Marek Skiba. Drużyna reprezentowała Młodzieżowy Dom Kultury „Pod akacją” w Lublinie. Na III miejscu uplasowała się drużyna InformatycyZPrzypadku z Gimnazjum nr 16 w Szczecinie, w składzie: Adrian Koźluk, Krzysztof Małysa, Ita Ossowska i Anna Urbala. Uczestnicy zawodów drużynowych udowadniają, że systematyczna praca i współpraca w zespole są ważnymi składnikami sukcesu.
Laureaci zawodów indywidualnych mają możliwość wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, niezależnie od kryteriów rekrutacji zawartych w statucie szkoły. Najlepsi uczestnicy zdobyli nagrody rzeczowe, a także zaproszenia na obozy naukowo-treningowe.

Źródło: informacja prasowa, stan z dnia 28 maja 2014 r.