Gala konkursu "Mam 6 lat"

W dniu 11 marca 2013 r. w Kielcach odbyła się gala konkursu "Mam 6 lat", w której udział wziął wiceminister edukacji narodowej Tadeusz Sławecki.

"Nikt tak dobrze nie przekona rodziców do posłania dzieci sześcioletnich do szkoły, jak rodzice innych sześciolatków" - przyznał wiceminister.

Szkoła nie odbiera sześciolatkom dzieciństwa, wręcz przeciwnie dzieci uczą się przez zabawę, przez co nie tylko spędzają wspaniale i radośnie czas, ale także odkrywają otaczający je świat i rozwijają swoje talenty.

Jak zauważył Tadeusz Sławecki świętokrzyskie podstawówki sprostały wyzwaniom jakie postawiła przed nimi wcześniejsza edukacja. Zarówno placówki jak i nauczyciele są dobrze przygotowani na pracę z najmłodszymi.

Rodzice sześciolatków również potwierdzają, że szkoły sprostały wyzwaniom i stworzyły sześciolatkom dobre warunki do nauki i zabawy.

"Głównym celem wizyty wiceministra Tadeusza Sławeckiego w Kielcach był udział w wojewódzkiej Gali konkursu "Mam 6 lat". Konkurs, organizowany w tym roku po raz drugi, ma nie tylko pokazać pozytywne zmiany, jakie zachodzą w polskich szkołach, ale również przedstawić rolę jaką odgrywają rady rodziców w szkolnej edukacji oraz wypromować najciekawsze działania, które wspierają adaptację sześciolatków w szkołach".

Opracowanie: Agnieszka Winiarska, RPE WKP

Źródło: www.men.gov.pl, stan z dnia 12 marca 2013 r.

Data publikacji: 12 marca 2013 r.