W EDU Trendach wzięło udział ponad 1500 osób. W ciągu dwóch dni – 26 i 27. września - w galerii Stadionu Narodowego odbyło się  70 wystąpień, prezentacji, dyskusji w pięciu salach konferencyjnych i strefie targowej. Gościliśmy 60 znakomitych prelegentów z Polski i ze świata, w tym profesora Philipa Zimbardo z Uniwersytetu w Stanfordzie. Odbyło się 8 ważnych problemowych debat, integrujących środowisko wokół ważnych problemów i zagadnień rozwojowych. Były to:
- Debata otwierająca: Edukacja XXI wieku. Jakich rozwiązań potrzebujemy?
- Debata: Edukacja dla biznesu czy biznes dla edukacji?
- Debata: Rozwój pracownika = rozwój firmy.
- Debata: Od push do pull learningu. Uczenie się – rozwój w ciągle zmieniającym się świecie.
- Debata: Jakie zmiany są niezbędne w polskiej edukacji? Jak szkolnictwo niepubliczne i samorządy lokalne mogą wspólnie wpływać na zmiany polskiej edukacji?
- Debata: Co dalej z cyfrową szkołą? – warunki prawne i materialne do rozwoju cyfrowej szkoły, czy cyfryzacja nauczania oznacza zmianę paradygmatu nauczania, rola państwa i samorządu w informatyzacji edukacji, rola biznesu w informatyzacji edukacji, e-podręczniki i przestrzeń Internetu w edukacji.
- Debata: Strategia kształcenia wyprzedzającego entuzjaści i sceptycy.
- Debata: Czy Renesans szkolnictwa zawodowego?
W strefie targowej ponad 50 wystawców reprezentujących różne branże prezentowało swoje projekty skierowane dla edukacji. Ofertę przedstawiły instytucje publiczne, firmy, stowarzyszenia, fundacje i szkoły wyższe.
Mimo że tegoroczne spotkanie mamy już za sobą, EDU TRENDY przygotowują się do następnej edycji i zapraszają wszystkich pasjonatów i profesjonalistów edukacyjnych do współpracy.

Elżbieta Piotrowska- Albin
Dyrektor segmentu Edukacja
Wolters Kluwer Polska SA.

Relacji z tegorocznych Edu Trendów posłuchać będzie można we wtorek o godz. 16:15 w Programie Pierwszym Polskiego Radia.