Edu Trendy 2012: eksperci podsumują reformę zawodówek

Od września całkowicie zmienia się organizacja szkolnictwa zawodowego. Obowiązywać zaczyna nowa podstawa programowa, która poprawić ma przygotowanie uczniów do wykonywania nauczanych zawodów. Czy jednak tak będzie? Zmiany w szkolnictwie zawodowym będą jednym z tematów Edu Trendy 2012.

Swoje refleksje na temat nowej podstawy programowej kształcenia w zawodach przedstawi Bogusława Wojtczak, wieloletni dyrektor szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe. Wykład będzie częścią panelu szkół zawodowych, organizowanego w ramach Edu Trendy 2012, międzynarodowego wydarzenia koncentrującego się na innowacjach w edukacji. Jego organizatorami są Wolters Kluwer Polska, wydawca czasopisma "Dyrektor Szkoły", i firma redNet Media.

- Szkoły do rozpoczęcia roku szkolnego 2012/2013 przygotowywały się już od kilku miesięcy. Dyrektorzy uwzględnili zmiany w kwietniowych arkuszach organizacyjnych, nauczyciele przystąpili do pisania programów nauczania. Po miesiącu funkcjonowania nowych rozwiązań przyjdzie czas na refleksje i podzielenie się doświadczeniami: na co zwrócić szczególną uwagę, jak monitorować realizację podstawy programowej, jakie są korzyści i trudności z wprowadzanych zmian - mówi prelegentka.

Więcej:

www.oswiata.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/edu-trendy-2012-eksperci-podsumuja-reforme-zawodowek

Źródło: www.oswiata.abc.com.pl , stan z dnia 14 sierpnia 2012 r.

Data publikacji: 14 sierpnia 2012 r.