Dziś w PAN prof. Bray opowie o zjawisku korepetycji w Polsce

W poniedziałek, 22 października 2012 r., odbędzie się seminarium Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN, którego gościem będzie prof. Mark Bray. Spotkanie poświęcone będzie zjawisku korepetycji. Profesor Bray przyjeżdża do Polski na zaproszenie Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Mark Bray jest profesorem Instytutu Pedagogiki Porównawczej oraz dyrektorem Centrum Badań Pedagogiki Porównawczej Uniwersytetu w Hongkongu. Jest autorem wielu publikacji z zakresu polityki oświatowej, pedagogiki porównawczej oraz administracji systemami szkolnictwa i ich finansowania. Jego książka "Korepetycje. Cień rzucany przez szkoły" została wydana przez Wolters Kluwer Polska. Publikacja dotyczy bardzo ważnego, z punktu widzenia polityki oświatowej, zagadnienia korepetycji, powszechnego także w Polsce. Autor określa jego rozmiary w różnych krajach, pokazuje pedagogiczne, społeczne oraz ekonomiczne skutki powszechności korepetycji. Rozpatruje czynniki decydujące o jego rozwoju oraz formułuje wnioski płynące z badań rynku korepetycji dla kształtowania polityki edukacyjnej.

Zjawisko korepetycji, ich powszechności, jest problemem niepokojącym wszystkich zainteresowanych skutecznością edukacji. Może świadczyć bowiem o braku efektywności systemu nauczania.

Izabela Kowalska

Opublikowano: www.oswiata.abc.com.pl

Data publikacji: 22 października 2012 r.