Rozbudowana oferta biblioteczna pomaga wyposażyć czytelników w niezbędne kompetencje cyfrowe i informacyjne, dlatego jej systematyczne wzbogacanie jest uzasadniono. Na konferencji  pokazano, że wszelkie nakłady z tym związane są sensowne i stanowią wysoko oprocentowane inwestycje.
Mocną stroną sesji biblioteczne była jej spójna koncepcja. Temat został przedstawiony z punktu widzenia teoretyka i praktyka - dyrektora zarządzającego szkołą i nauczyciela bibliotekarza wykorzystującego technologie cyfrowe w bibliotece szkolnej. Dobrym uzupełnieniem tych wystąpień była prezentacja nowoczesnego podejścia do żmudnej czynności kontroli zbiorów biblioteki – skontrum.
Współorganizatorzy sesji: przedstawiciele Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz Serwisu Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna zapewnili też uczestnikom okazję do dyskusji, wyrażenia swoich uwag i zadawania pytań po zakończeniu wystąpień.
Uczestnicy zgodzili się, że bez dyrektora rozumiejącego ważną rolę i miejsce biblioteki w szkole, bez jego przychylności i wsparcia - nawet dobrze przygotowani merytorycznie i chętni do podejmowania wyzwań nauczyciele bibliotekarze nie są w stanie wykorzystać  – z korzyścią dla całego procesu edukacji szkolnej – potencjału tkwiącego w bibliotekach szkolnych. Pytanie „Czy biblioteki szkolne gotowe są na cyfrową rzeczywistość?" należałoby zastąpić pytaniem: „Jak zapewnić im przystosowanie do wymogów współczesności?".

Więcej o Edu Trendach na stronie wydarzenia>>