Apel Ministra Edukacji Narodowej o wspólne celebrowanie Święta Konstytucji 3 Maja i Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas zwróciła się do wszystkich dyrektorów szkół z prośbą o zapoznanie się z listem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i zachęcenie nauczycieli i uczniów do aktywnego włączenia się w uroczyste obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Zdaniem Krystyny Szumilas "zaangażowanie się w obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święta Konstytucji 3 Maja, będzie bez wątpienia atrakcyjną lekcją historii i patriotyzmu. Dlatego niezwykle istotne jest by dyrektorzy szkół byli tymi, którzy zachęcą nauczycieli, uczniów i rodziców do aktywnego zaangażowania się w tę inicjatywę".

Wspólne obchodzenie świąt państwowych wzmacnia przywiązanie do umiłowania i oddania własnej ojczyźnie. Ponadto zaangażowanie w obchody buduje poczucie więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności z własnym narodem.

Opracowanie: Agnieszka Winiarska, RPE WKP

Źródło: www.men.gov.pl, stan z dnia 26 kwietnia 2012 r.

Data publikacji: 26 kwietnia 2012 r.