8. edycja Nyskiego Festiwalu Nauki

W dniach 12-13 września 2012 r. odbędzie się ósma już edycja Nyskiego Festiwalu Nauki, zorganizowana przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie.

"Nyski Festiwal Nauki jest skierowany w szczególności do ludzi młodych, którzy w niedługim czasie staną przed wyborem dotyczącym kierunku dalszego kształcenia" - poinformował przewodniczący komitetu organizacyjnego festiwalu dr Tomasz Malczyk.

Pierwszy dzień imprezy skierowany będzie w głównej mierze do uczniów szkół gimnazjalnych, natomiast drugi do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Zadaniem festiwalu jest przede wszystkim promocja nauki, jej osiągnięć, przydatności i korzyści, jakie z niej płyną.

Wśród festiwalowych atrakcji będzie można m.in.: "poznać praktyczne wskazówki zapobiegania otyłości wśród dzieci i młodzieży, pochylić się nad niuansami świata finansów oraz wziąć udział w warsztatach gier komputerowych".

Przy Festiwalu działają wszystkie instytucje współpracujące w PWSZ w Nysie. Wspólnie przygotowują one szereg prezentacji multimedialnych, warsztatów, pokazy laboratoryjne. Każdy z uczestników festiwalu nie tylko będzie mógł posłuchać ciekawych wykładów, ale także samemu będzie mógł spróbować swoich sił przy wykonywaniu doświadczeń.

Opracowanie: Agnieszka Winiarska, RPE WKP

Źródło: www.naukawpolsce.pl, stan z dnia 6 września 2012 r.

Data publikacji: 6 września 2012 r.