Aby umieć chronić to, co dla nas najważniejsze, trzeba to najpierw dobrze poznać. Pomogą nam w tym filmy edukacyjne prezentowane w kinach IMAX, przełamujące barierę wyobraźni, która w sposób zasadniczy utrudnia przyswajanie wiedzy przez uczniów – zwłaszcza w zakresie nauk przyrodniczych i ścisłych. 

Aby uczniowie mogli lepiej zrozumieć otaczający ich świat, kina IMAX organizują ciekawe projekty edukacyjne, takie jak Światowy Dzień Zwierząt czy też Dinoweek, ale najważniejszy z nich to Dzień Ziemi. 
Podczas tegorocznej akcji można będzie skorzystać z bezpłatnych warsztatów mających na celu przybliżenie w atrakcyjny sposób młodym widzom tematów ekologii, botaniki oraz przyrody. Dzień Ziemi to przede wszystkim spotkania z ciekawymi ludźmi, wystawy, a także filmowe podróże do Afryki, na Borneo czy też w głąb oceanów dzięki seansom Dzikie z natury 3D oraz Pod taflą oceanu 3D. 
Praca intelektualna oraz interaktywna podczas warsztatów sprawi, iż uczeń wczuje się w rolę naukowca, a nacisk kładziony na humanistyczny aspekt nauk przyrodniczych rozbudzi szacunek do piękna, życia oraz bogactwa przyrodniczego naszej planety.