Określenie dla pracowników administracyjnych Prokuratury Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej tabeli stanowisk służbowych, grup uposażenia zasadniczego dla poszczególnych stanowisk, zasad zaszeregowania do grup uposażenia, kwot miesięcznego uposażenia oraz dodatków do uposażenia.

UCHWAŁA
RADY PAŃSTWA
z dnia 28 lutego 1957 r.
w sprawie określenia dla pracowników administracyjnych Prokuratury Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej tabeli stanowisk uposażenia zasadniczego dla poszczególnych stanowisk, zasad zaszeregowania do grup uposażenia, kwot miesięcznego uposażenia oraz dodatków do uposażenia.

Na podstawie art. 15 ust. 2 ustawy z dnia 20 lipca 1950 r. o Prokuraturze Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (Dz. U. Nr .........., poz. 346) uchwala się, co następuje:
§  1.
1.
Przepisy niniejszej uchwały mają zastosowanie do pracowników administracyjnych Prokuratury Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, z wyjątkiem pracowników administracyjnych prokuratur wojskowych.
2.
Pracownikami administracyjnymi w rozumieniu uchwały są wszyscy pracownicy nieprokuratorscy Prokuratury Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, z wyjątkiem pracowników samochodowych i obsługi.
§  2.
1.
Ustanawia się następującą tabelę stanowisk służbowych pracowników administracyjnych, grup uposażenia zasadniczego oraz stawek dodatków funkcyjnego i służbowego:
Lp. Stanowisko Grupa uposażenia Stawka dodatku funkcyjnego lub służbowego
GENERALNA PROKURATURA
1. dyrektor departamentu, biura II - I 1
2. zastępca dyrektora departamentu, biura III - ii 2
3. naczelnik wydziału, starszy inspektor, starszy radca V - III 3
4. kierownik biblioteki centralnej V - III 4 - 3
5. kierownik samodzielnego referatu, inspektor VI - V 4
6. kierownik sekretariatu VI - V a - 5
7. radca, starszy księgowy VI - V a
8. sekretarz Prokuratora Generalnego Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (Zastępcy Prokuratora Generalnego Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej), kierownik kancelarii głównej, kierownik kancelarii tajnej, intendent, kierownik centralnej składnicy akt VII - V a - 5
9. kierownik hali maszyn VIII - VII c
PROKURATURY WOJEWÓDZKIE
1. naczelnik wydziału V - IV 4 - 3
2. zastępca naczelnika wydziału VI - IV 5 - 4
3. starszy inspektor VI - IV 5
4. inspektor VI - V 5
5. kierownik sekretariatu VI - V a - 5
6. radca, intendent wojewódzki VI - V b
7. kierownik biblioteki VII - VI b
8. kierownik składnicy akt VIII - VI b
9. kierownik hali maszyn VIII - VII c
10. intendent IX - VII c
PROKURATURY POWIATOWE
1. kierownik sekretariatu VII - V a - 5
2. kierownik składnicy akt VIII - VII c
3. kierownik hali maszyn IX - VII c
WSZYSTKIE PROKURATURY
1. starszy sekretarz, starszy sekretarz rachunkowy VIII - VI b
2. księgowy (samodzielny), referent VIII - VI c - b
3. księgowy VIII - VI -
4. starsza maszynistka VIII - VII -
5. starszy rejestrator IX - VIII -
6. kierownik centrali telefonicznej, magazynier X - VIII -
7. starszy woźny prezydialny IX - VIII d
8. starszy woźny, stylotypista X - IX -
9. rejestrator, maszynistka, telefonista XI - IX -
10. woźny XII - X -
2.
Pracownikowi administracyjnemu, posiadającemu szczególnie wysokie kwalifikacje oraz praktykę w zakresie czynności bezpośrednio związanych z jego stanowiskiem, lub gdy wymagają tego ważne względy służbowe, może Prokurator Generalny Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przyznać grupę uposażenia bezpośrednio wyższą od najwyższej grupy przewidzianej w ust. 1 dla zajmowanego przez pracownika stanowiska.
§  3.
Kwoty uposażenia zasadniczego, dodatki do uposażenia oraz zasady zaszeregowania do poszczególnych grup uposażenia i przyznawania dodatków funkcyjnych lub służbowych określa się na podstawie obowiązujących przepisów dotyczących pracowników państwowych, z wyjątkiem określonym w § 2 ust. 2.
§  4.
Traci moc uchwała Rady Państwa z dnia 21 września 1950 r. w sprawie określenia dla pracowników Prokuratury Rzeczypospolitej Polskiej tabeli stanowisk służbowych, grup uposażenia zasadniczego dla poszczególnych stanowisk służbowych, zasad zaszeregowania do grup uposażenia, kwot miesięcznego uposażenia oraz dodatków do uposażenia (Monitor Polski z 1950 r. Nr A-103, poz. 1290, z 1951 r. Nr A-81, poz. 1121, z 1953 r. Nr A-12, poz. 167 i Nr A-73, poz. 875) w zakresie objętym niniejszą uchwałą.
§  5.
Uchwała wchodzi w życie z dniem ogłoszenia z mocą od dnia 1 stycznia 1957 r.

Zmiany w prawie

Data 30 kwietnia dla wnioskodawcy dodatku osłonowego może być pułapką

Choć ustawa o dodatku osłonowym wskazuje, że wnioski można składać do 30 kwietnia 2024 r., to dla wielu mieszkańców termin ten może okazać się pułapką. Datą złożenia wniosku jest bowiem data jego wpływu do organu. Rząd uznał jednak, że nie ma potrzeby doprecyzowania tej kwestii. A już podczas rozpoznawania poprzednich wniosków, właśnie z tego powodu wielu mieszkańców zostało pozbawionych świadczeń.

Robert Horbaczewski 30.04.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Tabletki "dzień po" bez recepty nie będzie. Jest weto prezydenta

Dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - takie rozwiązanie zakładała zawetowana w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tzw. tabletka "dzień po" byłaby dostępna bez recepty miał być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stało na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 29.03.2024
Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

M.P.1957.17.122

Rodzaj: Uchwała
Tytuł: Określenie dla pracowników administracyjnych Prokuratury Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej tabeli stanowisk służbowych, grup uposażenia zasadniczego dla poszczególnych stanowisk, zasad zaszeregowania do grup uposażenia, kwot miesięcznego uposażenia oraz dodatków do uposażenia.
Data aktu: 28/02/1957
Data ogłoszenia: 09/03/1957
Data wejścia w życie: 01/01/1957, 09/03/1957