Indonezja-Unia Europejska. Wymiana listów dotycząca przedłużenia porozumienia w formie wymiany listów między Unią Europejską a rządem Indonezji w sprawie zadań, statusu, przywilejów i immunitetów Misji Obserwacyjnej Unii Europejskiej w Acehu (Indonezja) (Misja Obserwacyjna w Acehu (Aceh Monitoring Mission - Amm)) oraz jej personelu. Bruksela.2006.02.28.

WYMIANA LISTÓW
dotycząca przedłużenia porozumienia w formie wymiany listów między Unią Europejską a rządem Indonezji w sprawie zadań, statusu, przywilejów i immunitetów Misji Obserwacyjnej Unii Europejskiej w Acehu (Indonezja) (Misja Obserwacyjna w Acehu (Aceh Monitoring Mission - Amm)) oraz jej personelu

A. List od rządu Republiki Indonezji

Dżakarta, dnia 13 lutego 2006 r.

Ekscelencjo,

W imieniu rządu Republiki Indonezji chciałbym złożyć Unii Europejskiej wyrazy uznania za jej udział w Misji Obserwacyjnej w Acehu (AMM), jak również za jej godne uznania prace prowadzone od czasu jej rozmieszczenia w prowincji Nanggroe Aceh Darussalam (NAD).

W tym miejscu mam zaszczyt nawiązać do listu indonezyjskiego Ministra Spraw Zagranicznych ad interim z dnia 14 września 2005 r., wraz z załącznikami, oraz do Pana listu z dnia 3 października 2005 r., wraz z załącznikami, dotyczących zadań, statusu, przywilejów i immunitetów Misji Obserwacyjnej w Acehu (AMM).

W związku z powyższym mam zaszczyt powiadomić Pana, że rząd Republiki Indonezji podjął decyzję o zaproszeniu Unii Europejskiej do przedłużenia swojej obecności w prowincji Nanggroe Aceh Darussalam (NAD) na okres 3 (trzech) miesięcy, od dnia 16 marca 2006 r. do dnia 15 czerwca 2006 r., lub, w zależności od terminu wyborów lokalnych, na krótszy okres.

Status, przywileje i immunitety AMM będą takie same jak te, które zostały określone w naszej wymianie listów odpowiednio z dnia 14 września 2005 r. i z dnia 3 października 2005 r., stanowiącej wiążący prawnie instrument między rządem Republiki Indonezji a Unią Europejską.

Prace prowadzone przez AMM w tym okresie będą obejmować zadania AMM określone w art. 5.2 protokołu ustaleń podpisanego przez rząd Republiki Indonezji i Ruch Wyzwolenia Aceh w dniu 15 sierpnia 2005 r., z wyjątkiem zadań a) i b), które zostały wykonane.

Mając na uwadze powyższe okoliczności, przewiduję, że personel AMM liczyłby około 80 (osiemdziesięciu) osób.

Mam ponadto zaszczyt zaproponować, by, jeżeli powyższa propozycja jest dla Unii Europejskiej możliwa do przyjęcia, niniejszy list wraz z Pana listem zawierającym pozytywną odpowiedź stanowił wiążący prawnie instrument między rządem Republiki Indonezji a Unią Europejską. Niniejszy instrument wchodzi w życie w dniu 16 marca 2006 r. i wygasa w dniu 15 czerwca 2006 r. Rząd Republiki Indonezji opiera niniejsze ramy prawne na indonezyjskiej ustawie nr 2 z 1982 r., z dnia 25 stycznia 1982 r., dotyczącej ratyfikacji Konwencji w sprawie misji specjalnych z 1969 r.

Wierzę, że konstruktywna współpraca nawiązana w celu zapewnienia pokojowego, wszechstronnego i trwałego rozwiązania wyzwań występujących w Aceh w ramach unitarnego państwa Republika Indonezji, będzie mogła być nadal podtrzymywana i zacieśniana.

Oczekując Pana pozytywnej decyzji,

łączę wyrazy szacunku,

(podpis pominięto)

Dr. N. Hassan WIRAJUDA

B. List od Unii Europejskiej

Bruksela, dnia 28 lutego 2006 r.

Ekscelencjo,

Mam zaszczyt nawiązać do Pana listu z dnia 13 lutego 2006 r., w którym powiadamia nas Pan o decyzji rządu Republiki Indonezji dotyczącej zaproszenia Unii Europejskiej do przedłużenia swojej obecności w prowincji Nanggroe Aceh Darussalam (NAD) na okres trzech miesięcy, od dnia 16 marca 2006 r. do dnia 15 czerwca 2006 r., lub, w zależności od terminu wyborów lokalnych, na krótszy okres.

Mam przyjemność potwierdzić, że Unia Europejska wyraziła zgodę na udzielenie pozytywnej odpowiedzi na to zaproszenie.

Potwierdzam, że, zgodnie z warunkami określonymi w naszej wymianie listów odpowiednio z dnia 14 września 2005 r. i z dnia 3 października 2005 r., stanowiącej wiążący prawnie instrument między rządem Republiki Indonezji a Unią Europejską, instrument ten zostanie przedłużony o 3 (trzy) miesiące do dnia 15 czerwca 2006 r.

Prace prowadzone przez AMM w tym okresie będą obejmować zadania AMM określone w art. 5.2 protokołu ustaleń podpisanego przez rząd Republiki Indonezji i Ruch Wyzwolenia Aceh w dniu 15 sierpnia 2005 r., z wyjątkiem zadań a) i b), które zostały wykonane.

Mam ponadto zaszczyt potwierdzić, że Pana list wraz z niniejszą odpowiedzią stanowią wiążący prawnie instrument między rządem Republiki Indonezji a Unią Europejską. Niniejszy instrument wchodzi w życie w dniu 16 marca 2006 r. i wygasa w dniu 15 czerwca 2006 r.

Chciałbym ponownie skorzystać z okazji, by przypomnieć uznanie UE dla postępów, jakie poczynił proces pokojowy w Acehu i ponownie zapewnić o stałym zaangażowaniu Unii Europejskiej we wspieranie znajdywania pokojowego, wszechstronnego i trwałego rozwiązania dla wyzwań występujących w Aceh.

Łączę wyrazy szacunku,

(podpis pominięto)

Javier SOLANA

Zmiany w prawie

Data 30 kwietnia dla wnioskodawcy dodatku osłonowego może być pułapką

Choć ustawa o dodatku osłonowym wskazuje, że wnioski można składać do 30 kwietnia 2024 r., to dla wielu mieszkańców termin ten może okazać się pułapką. Datą złożenia wniosku jest bowiem data jego wpływu do organu. Rząd uznał jednak, że nie ma potrzeby doprecyzowania tej kwestii. A już podczas rozpoznawania poprzednich wniosków, właśnie z tego powodu wielu mieszkańców zostało pozbawionych świadczeń.

Robert Horbaczewski 30.04.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Tabletki "dzień po" bez recepty nie będzie. Jest weto prezydenta

Dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - takie rozwiązanie zakładała zawetowana w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tzw. tabletka "dzień po" byłaby dostępna bez recepty miał być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stało na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 29.03.2024
Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.L.2006.71.55

Rodzaj: Umowa międzynarodowa
Tytuł: Indonezja-Unia Europejska. Wymiana listów dotycząca przedłużenia porozumienia w formie wymiany listów między Unią Europejską a rządem Indonezji w sprawie zadań, statusu, przywilejów i immunitetów Misji Obserwacyjnej Unii Europejskiej w Acehu (Indonezja) (Misja Obserwacyjna w Acehu (Aceh Monitoring Mission - Amm)) oraz jej personelu. Bruksela.2006.02.28.
Data aktu: 28/02/2006
Data ogłoszenia: 10/03/2006
Data wejścia w życie: 16/03/2006