uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską,
uwzględniając rozporządzenie Rady (EWG) nr 793/93 z dnia 23 marca 1993 r. w sprawie oceny i kontroli ryzyk stwarzanych przez istniejące substancje(1), w szczególności jego art. 10 ust. 2,
a także mając na uwadze, co następuje:
(1) Stosownie do rozporządzenia (EWG) nr 793/93 dotyczącego określonych substancji priorytetowych względem których prowadzi się działania związane z oceną ryzyka, Państwa Członkowskie wyznaczone jako sprawozdawcy dokonały oceny informacji dotyczących tych substancji, przedłożonych przez producentów lub importerów. Po konsultacji z danymi producentami lub importerami sprawdziły, czy do celów przeprowadzenia oceny ryzyka konieczne jest nałożenie na tych producentów lub importerów wymogu przedłożenia dalszych informacji i/lub przeprowadzenia dalszych badań.
(2) Zgodnie z art. 10 ust. 5 rozporządzenia (EWG) nr 793/93 producenci oraz importerzy sprawdzili, czy możliwe jest uzyskanie informacji niezbędnych do oceny danych substancji od byłych producentów lub importerów tych substancji. Producenci oraz importerzy sprawdzili również, konsultując z Państwami Członkowskimi wyznaczonymi jako sprawozdawcy, czy badań przeprowadzanych na zwierzętach nie można zastąpić lub ograniczyć przy użyciu innych metod.
(3) Państwa Członkowskie, wyznaczone jako sprawozdawcy, poinformowały Komisję o potrzebie zażądania od producentów i importerów tych substancji dalszych informacji oraz przeprowadzenia dalszych badań.
(4) Państwa Członkowskie wyznaczone jako sprawozdawcy przedłożyły Komisji protokoły w sprawie przeprowadzenia dalszych żądanych badań.
(5) Artykuł 12 ust. 3 rozporządzenia (EWG) nr 793/93 stanowi, że w przypadku substancji produkowanej lub przywożonej, lub przygotowywanej przez kilku producentów lub importerów dalsze badania może przeprowadzić jeden producent(importer), działający w imieniu pozostałych danych producentów lub importerów. W takim przypadku pozostali producenci lub importerzy powinni odnieść się do przeprowadzonych badań oraz odpowiednio uczestniczyć w ich kosztach.
(6) Przepisy tego rozporządzenia są zgodne z opinią komitetu ustanowionego na mocy art. 15 rozporządzenia (EWG) nr 793/93,
PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:
Sporządzono w Brukseli, dnia 28 grudnia 2001 r.
W imieniu Komisji | |
Margot WALLSTRÖM | |
Członek Komisji |
______
(1) Dz.U. L 84 z 5.4.1993, str. 1.
Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt ustawy, który umożliwi użytkownikom aplikacji mObywatel dostęp do danych o prognozowanej emeryturze – poinformowało we wtorek Ministerstwo Cyfryzacji. Projekt zakłada też uchylenie ustawy o Centralnej Informacji Emerytalnej.
20.05.2025Ustawa o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej została opublikowana w Dzienniku Ustaw. Jej celem jest ograniczenie występujących nadużyć, usprawnienie procedur dotyczących powierzania pracy cudzoziemcom, zmniejszenie zaległości załatwiania spraw przez urzędy oraz pełna elektronizacja postępowań. Nowe przepisy wejdą w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
14.05.2025Kompleksową modernizację instytucji polskiego rynku pracy poprzez udoskonalenie funkcjonowania publicznych służb zatrudnienia oraz form aktywizacji zawodowej i podnoszenia umiejętności kadr gospodarki przewiduje ustawa z dnia 20 marca 2025 r. o rynku pracy i służbach zatrudnienia. Ustawa, która została opublikowana w Dzienniku Ustaw, co do zasady, wejdzie w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
14.05.2025Rząd zamierza uregulować zagadnienia związane z funkcjonowaniem lekarza koronera właściwego do stwierdzania zgonu osoby, gdy trudno jest wskazać lekarza leczącego, który byłby zobowiązany do stwierdzenia zgonu lub konieczności dokonania czynności i ustaleń związanych ze zgonem, wymagających specjalistycznej wiedzy. Chce też wprowadzić spójne systemowo regulacje odnoszące się do karty zgonu, karty urodzenia oraz karty urodzenia z adnotacją o martwym urodzeniu.
12.05.2025Ustawa reformuje system wydawania wizy krajowej dla studentów oraz system wydawania zezwolenia na pobyt czasowy w celu kształcenia się na studiach. Zgodnie z regulacją, każdy cudzoziemiec – obywatel państwa trzeciego, który chce rozpocząć studia w Polsce - będzie musiał podczas rekrutacji przedstawić dokument poświadczający znajomość języka, w którym odbywa się kształcenie, co najmniej na poziomie B2.
10.05.2025Osoba ubiegająca się o pracę będzie musiała otrzymać informację o wysokości wynagrodzenia, ale także innych świadczeniach związanych z pracą - zarówno tych pieniężnych, jak i niepieniężnych. Ogłoszenie o naborze i nazwy stanowisk mają być neutralne pod względem płci, a sam proces rekrutacyjny - przebiegać w sposób niedyskryminujący - zdecydował w piątek Sejm uchwalając nowelizację Kodeksu pracy. Teraz ustawa trafi do Senatu.
09.05.2025Identyfikator: | Dz.U.UE.L.2001.345.25 |
Rodzaj: | Rozporządzenie |
Tytuł: | Rozporządzenie 2592/2001 nakładające na producentów lub importerów niektórych substancji priorytetowych dalsze wymogi w sprawie dostarczenia informacji oraz badań stosownie do rozporządzenia Rady (EWG) nr 793/93 w sprawie oceny i kontroli ryzyk stwarzanych przez istniejące substancje |
Data aktu: | 28/12/2001 |
Data ogłoszenia: | 29/12/2001 |
Data wejścia w życie: | 01/05/2004, 18/01/2002 |