COM/2019/20038
(2019/C 169 A/01)
(Dz.U.UE C z dnia 17 maja 2019 r.)
Kim jesteśmy?
Wspólne Przedsięwzięcie w dziedzinie Europejskich Obliczeń Wielkiej Skali to partnerstwo publiczno-prywatne, którego członkami są Komisja Europejska, państwa uczestniczące, tj. państwa członkowskie i państwa stowarzyszone w ramach programu "Horyzont 2020", oraz uczestnicy prywatni - prywatne stowarzyszenie Europejska Platforma Technologiczna na rzecz Wysokowydajnych Systemów Obliczeniowych (ETP4HPC) oraz stowarzyszenie Big Data Value Association (BDVA). Zadaniem Wspólnego Przedsięwzięcia jest rozwijanie, uruchomienie, rozszerzanie i utrzymywanie w Unii zintegrowanej światowej klasy infrastruktury danych i obliczeń superkomputerowych oraz rozwijanie i wspieranie wysoce konkurencyjnego i innowacyjnego ekosystemu obliczeń wielkiej skali. Celem Wspólnego Przedsięwzięcia jest wyposażenie Unii do 2020 r. w infrastrukturę superkomputerów przedeksaskalowych i petaskalowych oraz rozwój niezbędnych technologii, aplikacji i umiejętności w celu osiągnięcia eksaskalowej zdolności obliczeniowej około 2022 do 2023 r. Wspólne Przedsięwzięcie będzie również wspierać program badań naukowych i innowacji w celu opracowania technologii i superkomputerów (sprzęt), jak również aplikacji (oprogramowanie), które będą wykorzystywane w tych komputerach.
Wspólne Przedsięwzięcie ma swoją siedzibę w Luksemburgu.
Wspólne Przedsięwzięcie utworzono na mocy rozporządzenia Rady (UE) 2018/1488 1 (dalej "rozporządzenie") i ma ono działać do dnia 31 grudnia 2026 r.
W tym okresie maksymalny wkład finansowy Unii Europejskiej na pokrycie kosztów administracyjnych i operacyjnych Wspólnego Przedsięwzięcia powinien wynieść 486 000 000 EUR. Wkład państw uczestniczących na poczet kosztów operacyjnych i administracyjnych Wspólnego Przedsięwzięcia ma być współmierny do wkładu finansowego Unii.
W latach 2019-2026 Wspólne Przedsięwzięcie zatrudniać będzie około 16 pracowników.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: http://eurohpc-ju.europa.eu/.
Co oferujemy?
Dyrektor wykonawczy pełni obowiązki dyrektora generalnego odpowiedzialnego za bieżące zarządzanie Wspólnym Przedsięwzięciem. Dyrektor wykonuje swoje obowiązki niezależnie i jest odpowiedzialny przed Radą Zarządzającą 2 .
Dyrektor wykonawczy jest prawnym przedstawicielem Wspólnego Przedsięwzięcia; kieruje i zarządza Wspólnym Przedsięwzięciem, a także ponosi ogólną odpowiedzialność za prowadzone działania, w tym za wykonanie budżetu, i dba o osiągnięcie wyznaczonych celów. Tym samym odgrywa ważną rolę w realizacji celów Wspólnego Przedsięwzięcia określonych w rozporządzeniu.
Zgodnie z art. 9 statutu Wspólnego Przedsięwzięcia załączonego do rozporządzenia, do obowiązków dyrektora wykonawczego należeć będzie:
Kogo poszukujemy?
Idealny kandydat musi być wybitnym i dynamicznym fachowcem spełniającym następujące kryteria naboru:
Kandydat musi (kryteria kwalifikacyjne)
Kandydaci zostaną zakwalifikowani do etapu naboru wyłącznie na podstawie następujących kryteriów formalnych, których spełnienie musi nastąpić przed upływem terminu zgłoszeń:
Ponadto kandydaci muszą mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej oraz przedstawić odpowiednie referencje poświadczające predyspozycje do wykonywania przewidzianych obowiązków oraz być fizycznie zdolni do wykonywania obowiązków.
Niezależność i oświadczenie o ewentualnym konflikcie interesów
Dyrektor wykonawczy będzie miał obowiązek złożyć oświadczenie, w którym zobowiąże się do działania w sposób niezależny i zgodnie z interesem publicznym, oraz oświadczenie dotyczące konfliktu interesów, który mógłby zaważyć na jego niezależności. W swoim zgłoszeniu kandydaci muszą potwierdzić gotowość do złożenia takich oświadczeń.
Procedura wyboru i powołanie
Dyrektor zostanie powołany przez Radę Zarządzającą Wspólnego Przedsięwzięcia z listy kandydatów przygotowanej przez Komisję Europejską.
Niniejsze ogłoszenie o naborze organizowane jest pod zwierzchnictwem Komisji Europejskiej zgodnie z art. 8 statutu załączonego do rozporządzenia oraz przy udziale Rady Zarządzającej Wspólnego Przedsięwzięcia.
Procedura naboru na stanowisko dyrektora wykonawczego jest uzależniona od dostępności środków budżetowych oraz od zatwierdzenia planu zatrudnienia Wspólnego Przedsięwzięcia.
Komisja Europejska powoła komisję kwalifikacyjną. Komisja ta przeanalizuje wszystkie zgłoszenia i wybierze kandydatów, których profil najbardziej odpowiada kryteriom naboru określonym powyżej. Wybrani kandydaci mogą zostać zaproszeni na rozmowę z komisją kwalifikacyjną.
Po tych rozmowach komisja kwalifikacyjna wyciągnie wnioski i zaproponuje listę kandydatów, którzy zostaną zaproszeni na dalsze rozmowy przeprowadzane przez działający w Komisji Europejskiej Komitet Konsultacyjny ds. Powoływania. Kandydaci zaproszeni na rozmowę z Komitetem Konsultacyjnym ds. Powoływania wezmą udział w całodziennych testach przeprowadzanych metodą oceny zintegrowanej przez zewnętrzne firmy rekrutacyjne. Na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej i wyników testów przeprowadzanych metodą oceny zintegrowanej, Komitet Konsultacyjny ds. Powoływania sporządzi listę kandydatów, którzy jego zdaniem mogą pełnić funkcję dyrektora wykonawczego.
Kandydaci zakwalifikowani przez Komitet Konsultacyjny ds. Powoływania zostaną zaproszeni na rozmowę z członkami Komisji odpowiedzialnymi za dyrekcję generalną, w której gestii leżą stosunki ze Wspólnym Przedsięwzięciem 6 .
Po tych rozmowach Komisja Europejska sporządza listę kandydatów najlepiej spełniających wymagania, która zostanie przekazana Radzie Zarządzającej Wspólnego Przedsięwzięcia. Rada Zarządzająca może zdecydować, że przeprowadzi rozmowy z kandydatami znajdującymi się na liście Komisji, zanim powoła spośród nich dyrektora wykonawczego.
Umieszczenie kandydata na liście sporządzonej przez Komisję Europejską nie gwarantuje zatrudnienia.
Ze względów praktycznych oraz w celu jak najszybszego zakończenia procedury naboru w interesie kandydatów oraz instytucji, procedura rekrutacyjna będzie przeprowadzana wyłącznie w języku angielskim lub francuskim 7 .
Polityka równych szans
Komisja Europejska i Wspólne Przedsięwzięcie stosują politykę równych szans i niedyskryminacji zgodnie z art. 1d regulaminu pracowniczego 8 .
Warunki zatrudnienia
Wynagrodzenie i warunki zatrudnienia określono w warunkach zatrudnienia innych pracowników Unii Europejskiej 9 .
Wybrany kandydat zostanie zatrudniony przez Radę Zarządzającą Wspólnego Przedsięwzięcia w charakterze pracownika na czas określony zgodnie z art. 2 lit. a) warunków zatrudnienia innych pracowników w grupie zaszeregowania AD 14. W zależności od długości dotychczasowego doświadczenia zawodowego wybrany kandydat zostanie zaklasyfikowany do stopnia 1 lub 2 w tej grupie. Zostanie zatrudniony na początkowy okres czterech lat.
Przed końcem tego okresu Komisja, w stosownych przypadkach konsultując się z uczestnikami innymi niż Unia, przeprowadza ocenę wyników pracy dyrektora wykonawczego oraz przyszłych zadań Wspólnego Przedsięwzięcia i stojących przed nim wyzwań. Działając na wniosek Komisji uwzględniający wspomnianą wyżej ocenę, Rada Zarządzająca może jednokrotnie przedłużyć kadencję dyrektora wykonawczego na okres maksymalnie czterech lat.
Informujemy kandydatów, że warunki zatrudnienia innych pracowników Unii Europejskiej nakładają na wszystkich nowych pracowników wymóg pomyślnego ukończenia dziewięciomiesięcznego okresu próbnego.
Miejscem zatrudnienia jest Luksemburg, gdzie znajduje się siedziba Wspólnego Przedsięwzięcia.
Stanowisko jest dostępne od dnia 1 listopada 2019 r.
Procedura zgłaszania kandydatur
Przed dokonaniem zgłoszenia kandydaci powinni dokładnie sprawdzić, czy spełniają wszystkie kryteria kwalifikacyjne (wyszczególnione w rubryce "Kandydat musi"), w szczególności kryteria dotyczące wymaganego rodzaju dyplomu, doświadczenia zawodowego na wysokim szczeblu oraz znajomości języków. Niespełnienie któregokolwiek z kryteriów kwalifikacyjnych oznacza automatycznie wykluczenie z procedury naboru.
Zgłoszenie kandydatury następuje przez rejestrację w internecie na poniższej stronie internetowej. Należy zastosować się do podanych tam wskazówek dotyczących poszczególnych etapów procedury:
https://ec.europa.eu/dgs/human-resources/seniormanagementvacancies/
Kandydaci muszą posiadać ważny adres poczty elektronicznej. Zostanie on wykorzystany do potwierdzenia rejestracji, a także do przekazywania informacji na poszczególnych etapach procedury. Należy w związku z tym informować Komisję Europejską o wszelkich zmianach adresu poczty elektronicznej.
W celu dokonania zgłoszenia należy załadować życiorys w formacie PDF oraz wypełnić list motywacyjny w trybie online (maks. 8 000 znaków). Życiorys i list motywacyjny można złożyć w dowolnym języku urzędowym Unii Europejskiej.
Po zakończeniu rejestracji kandydaci otrzymają wiadomość elektroniczną potwierdzającą, że ich zgłoszenie zostało zarejestrowane.
Nieotrzymanie wiadomości potwierdzającej oznacza, że zgłoszenie nie zostało zarejestrowane!
Należy zwrócić uwagę, że nie ma możliwości śledzenia w internecie przebiegu procesu naboru. Informacje o wynikach procedury kandydaci otrzymają bezpośrednio od Komisji Europejskiej.
Prośby o dodatkowe informacje lub zgłoszenia ewentualnych problemów technicznych należy kierować na adres: HR-MANAGE-MENT-ONLINE@ec.europa.eu
Termin rejestracji kandydatów
Termin rejestracji kandydatów upływa w dniu 19 czerwca 2019 r. o godz. 12.00 w południe czasu obowiązującego w Brukseli. Po tym terminie rejestracja nie będzie możliwa.
Za dokonanie rejestracji w internecie we wskazanym terminie odpowiadają sami kandydaci. Zaleca się, by kandydaci nie zwlekali z dokonywaniem zgłoszeń do ostatnich dni, ponieważ duże obciążenie łączy internetowych lub błąd połączenia internetowego może doprowadzić do przerwania rejestracji w internecie przed jej zakończeniem, co może wiązać się z koniecznością powtórzenia całego procesu. Możliwość rejestracji zostanie zablokowana po upływie terminu zgłoszeń. Zgłoszenia nadsyłane po upływie terminu nie będą przyjmowane.
Ważne informacje dla kandydatów
Prace komisji selekcyjnych są tajne. Kandydatom nie wolno nawiązywać bezpośredniego ani pośredniego kontaktu z członkami komisji, ani też prosić o nawiązanie takiego kontaktu w ich imieniu. Wszystkie pytania należy kierować do sekretariatu odpowiedniej komisji.
Ochrona danych osobowych
Komisja zapewni przetwarzanie danych osobowych kandydatów w sposób zgodny z przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/1725 10 . Dotyczy to w szczególności poufności i bezpieczeństwa takich danych.
Prezydent Andrzej Duda zawetował we wtorek ustawę, która obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Uchwalona przez Parlament zmiana, która miała wejść w życie 1 stycznia 2026 roku, miała kosztować budżet państwa 4,6 mld zł. Według szacunków Ministerstwo Finansów na reformie miało skorzystać około 2,5 mln przedsiębiorców.
06.05.2025Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2025 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie dotyczy nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.
06.05.2025W ciągu pierwszych 5 miesięcy obowiązywania mechanizmu konsultacji społecznych projektów ustaw udział w nich wzięły 24 323 osoby. Najpopularniejszym projektem w konsultacjach była nowelizacja ustawy o broni i amunicji. W jego konsultacjach głos zabrało 8298 osób. Podczas pierwszych 14 miesięcy X kadencji Sejmu RP (2023–2024) jedynie 17 proc. uchwalonych ustaw zainicjowali posłowie. Aż 4 uchwalone ustawy miały źródła w projektach obywatelskich w ciągu 14 miesięcy Sejmu X kadencji – to najważniejsze skutki reformy Regulaminu Sejmu z 26 lipca 2024 r.
24.04.2025Rada Ministrów przyjęła we wtorek, 22 kwietnia, projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo geologiczne i górnicze, przedłożony przez minister przemysłu. Chodzi o wyznaczenie podmiotu, który będzie odpowiedzialny za monitorowanie i egzekwowanie przepisów w tej sprawie. Nowe regulacje dotyczą m.in. dokładności pomiarów, monitorowania oraz raportowania emisji metanu.
22.04.2025Na wtorkowym posiedzeniu rząd przyjął przepisy zmieniające rozporządzenie w sprawie zakazu stosowania materiału siewnego odmian kukurydzy MON 810, przedłożone przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Celem nowelizacji jest aktualizacja listy odmian genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy, tak aby zakazać stosowania w Polsce upraw, które znajdują się w swobodnym obrocie na terytorium 10 państw Unii Europejskiej.
22.04.2025Od 18 kwietnia policja oraz żandarmeria wojskowa będą mogły karać tych, którzy bez zezwolenia m.in. fotografują i filmują szczególnie ważne dla bezpieczeństwa lub obronności państwa obiekty resortu obrony narodowej, obiekty infrastruktury krytycznej oraz ruchomości. Obiekty te zostaną specjalnie oznaczone.
17.04.2025Identyfikator: | Dz.U.UE.C.2019.169A.1 |
Rodzaj: | Ogłoszenie |
Tytuł: | Wspólne Przedsięwzięcie w dziedzinie Europejskich Obliczeń Wielkiej Skali - Ogłoszenie o naborze na stanowisko dyrektora wykonawczego (Zatrudnienie na czas określony - grupa zaszeregowania AD 14) - COM/2019/20038. |
Data aktu: | 17/05/2019 |
Data ogłoszenia: | 17/05/2019 |