Ogłoszenie o przyjmowaniu zgłoszeń na stanowisko.

OGŁOSZENIE O PRZYJMOWANIU ZGŁOSZEŃ NA STANOWISKO

(2013/C 168 A/01)

(Dz.U.UE C z dnia 14 czerwca 2013 r.)

W najbliższym czasie w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej zwolni się stanowisko dyrektora ds. protokołu i informacji (grupa zaszeregowania AD 14 lub AD 15). Stanowisko to zostanie obsadzone w trybie art. 29 ust. 2 regulaminu pracowniczego.

ZAKRES OBOWIĄZKÓW

Osoba zatrudniona na tym stanowisku, podlegająca sekretarzowi Trybunału, kieruje Dyrekcją ds. Protokołu i Informacji, organizując i koordynując jego działalność.

Dyrekcja ds. Protokołu i Informacji, odpowiedzialna za stosunki zewnętrzne Trybunału, obsługuje w instytucji wszelkie wydarzenia i zadania związane z reprezentacją, komunikacją i informacją, między innymi imprezy wymagające oprawy protokolarnej, wizyty oficjalne, seminaria i wizyty naukowe, sesje informacyjne. Odpowiada także za kontakty z mediami i obywatelami. Dyrekcja ds. Protokołu i Informacji składa się z trzech wydziałów (protokołu, wizyt oraz kontaktów z mediami i informacji), a także z komórki ds. dzieł sztuki i z komórki ds. finansów.

Dyrektor ds. protokołu i informacji pełni rolę szefa protokołu Trybunału. Z racji tej funkcji nadzoruje organizację oficjalnych wizyt ważnych osobistości, oficjalnych delegacji zagranicznych Trybunału, a także uroczystych posiedzeń i innych oficjalnych uroczystości, w tym urządzanych przez Trybunał spotkań dla krajowych sędziów i prokuratorów.

Odpowiada również za Wydział ds. Wizyt, który zajmuje się organizacją wizyt naukowych i informacyjnych (ok. 15 000 odwiedzających rocznie).

W zakresie działalności Wydziału ds. Kontaktów z Mediami i Informacji dyrektor sprawuje kontrolę nad zarządzaniem zewnętrzną i wewnętrzną komunikacją instytucji, nad organizacją imprez skierowanych do "szerokiej publiczności", takich jak "Dzień otwarty", oraz nad rozpatrywaniem wniosków obywateli o dostęp do dokumentów administracyjnych instytucji.

Dyrektor odpowiada za zarządzanie zbiorami sztuki Trybunału.

Dyrektor ds. protokołu i informacji dokłada szczególnych starań o właściwe zarządzanie personelem swojej dyrekcji; między innymi wspiera go w zakresie motywacji, szkolenia i przystosowania do wymogów służby. Dąży do polepszenia metod pracy w dyrekcji, a także do optymalnego wykorzystania dostępnych mu zasobów i narzędzi. Wreszcie, jako subdelegowany urzędnik zatwierdzający, odpowiada za właściwe zarządzanie przydzielonymi mu środkami budżetowymi.

WYMAGANE ŚWIADECTWA POSIADANYCH KWALIFIKACJI LUB DYPLOMY

Pełne wykształcenie wyższe potwierdzone dyplomem,
gruntowna wiedza i szerokie doświadczenie zawodowe w dziedzinach wchodzących w zakres zadań dyrekcji,
umiejętność kierowania jednostką organizacyjną administracji,
dobra znajomość języka angielskiego i francuskiego.

PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ

Osoby zainteresowane stanowiskiem proszone są o składanie zgłoszeń do Trybunału Sprawiedliwości wyłącznie drogą e-mailową na adres poczty elektronicznej:

DIR.PRO-INF@curia.europa.eu

najpóźniej do dnia 15 lipca 2013 r. Do zgłoszenia należy załączyć szczegółowe curriculum vitae oraz wszelkie inne istotne dokumenty.

Luksemburg, dnia 14 maja 2013 r.

Zmiany w prawie

Data 30 kwietnia dla wnioskodawcy dodatku osłonowego może być pułapką

Choć ustawa o dodatku osłonowym wskazuje, że wnioski można składać do 30 kwietnia 2024 r., to dla wielu mieszkańców termin ten może okazać się pułapką. Datą złożenia wniosku jest bowiem data jego wpływu do organu. Rząd uznał jednak, że nie ma potrzeby doprecyzowania tej kwestii. A już podczas rozpoznawania poprzednich wniosków, właśnie z tego powodu wielu mieszkańców zostało pozbawionych świadczeń.

Robert Horbaczewski 30.04.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Tabletki "dzień po" bez recepty nie będzie. Jest weto prezydenta

Dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - takie rozwiązanie zakładała zawetowana w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tzw. tabletka "dzień po" byłaby dostępna bez recepty miał być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stało na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 29.03.2024
Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024