Pomoc państwa - Francja - Pomoc państwa C 1/08 (ex N 283/07) - Program pomocy dla sektora przetwórstwa i obrotu produktami rybołówstwa i akwakultury (FISIAA) - Zaproszenie do przedkładania uwag zgodnie z art. 88 ust. 2 Traktatu WE i art. 6 rozporządzenia Rady (WE) nr 659/1999 ustanawiającego szczegółowe zasady stosowania art. 88 Traktatu WE.

POMOC PAŃSTWA - FRANCJA

Pomoc państwa C 1/08 (ex N 283/07) - Program pomocy dla sektora przetwórstwa i obrotu produktami rybołówstwa i akwakultury (FISIAA)

Zaproszenie do przedkładania uwag zgodnie z art. 88 ust. 2 Traktatu WE i art. 6 rozporządzenia Rady (WE) nr 659/1999 ustanawiającego szczegółowe zasady stosowania art. 88 Traktatu WE

(Tekst mający znaczenie dla EOG)

(2008/C 61/07)

(Dz.U.UE C z dnia 6 marca 2008 r.)

Pismem z dnia 14 stycznia 2008 r. zamieszczonym w języku oryginału na stronach następujących po niniejszym streszczeniu, Komisja zawiadomiła Francję o swojej decyzji wszczęcia postępowania dotyczącego wyżej wspomnianej pomocy, określonego w art. 88 ust. 2 Traktatu WE.

W ciągu miesiąca od dnia opublikowania niniejszego streszczenia i następującego po nim pisma zainteresowane strony mogą zgłaszać uwagi na adres Dyrekcji Generalnej ds. Rybołówstwa i Gospodarki Morskiej w Komisji Europejskiej:

Commission européenne

Direction Générale de la Pêche et des Affaires Maritimes

Direction D - Unité Juridique

Rue de la Loi, 200

B-1049 Bruxelles

Faks: (32-2) 295 19 42

Otrzymane uwagi zostaną przekazane władzom francuskim. Zainteresowana strona przedstawiająca uwagi może wystąpić z pisemnym, odpowiednio umotywowanym wnioskiem, o traktowanie jej danych jako poufnych.

TEKST STRESZCZENIA

Dnia 24 kwietnia 2007 r. władze francuskie poinformowały Komisję o swoim zamiarze uruchomienia programu pomocy mającego na celu dotowanie przedsiębiorstw z sektora przetwórstwa i obrotu produktami rybołówstwa i akwakultury, na takich samych warunkach, na jakich dotacje przyznawane są przedsiębiorstwom z sektora rolnego, zgodnie z programem pomocy N 553/03 zatwierdzonym przez Komisję dnia 27 lipca 2004 r.

Celem przedmiotowego programu pomocy jest udzielenie wsparcia przedsiębiorstwom innym niż małe i średnie przedsiębiorstwa, tak aby mogły one skorzystać, w formie kredytów wyłącznie krajowych, z takiej samej pomocy jak pomoc, z której mogą korzystać małe i średnie przedsiębiorstwa w ramach rozporzadzenia (WE) nr 1198/2006 w sprawie Europejskiego Funduszu Rybackiego (EFR). Pomoc zostałaby sfinansowana z

Fonds d'Intervention Stratégique des Industries Agro-Alimentaires (FISIAA) (fundusz interwencji strategicznej przemysłu rolno-spożywnczego).

Analiza przedmiotowego programu pomocy w świetle wytycznych do celów rozpatrzenia pomocy państwa w sektorze rybołówstwa i akwakultury odsyła do kryteriów ustalonych w rozporządzeniu (WE) nr 1198/2006 w sprawie EFR. Jednakże środki przewidziane przez EFR w zakresie przetwórstwa i obrotu produktami rybołówstwa i akwakultury obejmują jedynie MŚP, podczas gdy niniejszy program pomocy odnosi się wyraźnie do przedsiębiorstw innych niż MŚP

W związku z powyższym Komisja uznaje, że istnieją wątpliwości co do zgodności przedmiotowej pomocy ze wspólnym rynkiem.

TEKST PISMA

..................................................

Notka Redakcji Systemu Informacji Prawnej LEX

Grafiki zostały zamieszczone wyłącznie w Internecie. Obejrzenie grafik podczas pracy z programem Lex wymaga dostępu do Internetu.

..................................................

grafika

Zmiany w prawie

Data 30 kwietnia dla wnioskodawcy dodatku osłonowego może być pułapką

Choć ustawa o dodatku osłonowym wskazuje, że wnioski można składać do 30 kwietnia 2024 r., to dla wielu mieszkańców termin ten może okazać się pułapką. Datą złożenia wniosku jest bowiem data jego wpływu do organu. Rząd uznał jednak, że nie ma potrzeby doprecyzowania tej kwestii. A już podczas rozpoznawania poprzednich wniosków, właśnie z tego powodu wielu mieszkańców zostało pozbawionych świadczeń.

Robert Horbaczewski 30.04.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Tabletki "dzień po" bez recepty nie będzie. Jest weto prezydenta

Dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - takie rozwiązanie zakładała zawetowana w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tzw. tabletka "dzień po" byłaby dostępna bez recepty miał być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stało na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 29.03.2024
Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2008.61.8

Rodzaj: Ogłoszenie
Tytuł: Pomoc państwa - Francja - Pomoc państwa C 1/08 (ex N 283/07) - Program pomocy dla sektora przetwórstwa i obrotu produktami rybołówstwa i akwakultury (FISIAA) - Zaproszenie do przedkładania uwag zgodnie z art. 88 ust. 2 Traktatu WE i art. 6 rozporządzenia Rady (WE) nr 659/1999 ustanawiającego szczegółowe zasady stosowania art. 88 Traktatu WE.
Data aktu: 06/03/2008
Data ogłoszenia: 06/03/2008