Szkolenia online Aneks do arkusza organizacyjnego – najczęstsze pytania i trudne przypadki w praktyce 27.08.2026 r., godz. 10:00
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Rodzice nie chronią dzieci przed zagrożeniami w Internecie

Eksperci zapytani przez Rzeczpospolitą szacują, że co trzecie dziecko w wieku przedszkolnym korzysta z Internetu. Niestety rodzice często bagatelizują kwestię bezpieczeństwa.

Statystyczny przedszkolak loguje się do sieci raz w tygodniu i spędza w niej średnio czterdzieści pięć minut. Okazuje się, że co trzeci rodzic nigdy nie tłumaczył dziecku, jakie niebezpieczeństwa może nieść z sobą surfowanie po Internecie, a tylko 1/3 korzysta z programów blokujących wyświetlanie niepożądanych treści. Dzieje się tak, mimo że rodzice twierdzą, że zdają sobie sprawę z zagrożeń, na które narażone są ich dzieci w Internecie.

Więcej na ten temat w „Rzeczpospolitej” (link).

Polecamy książki oświatowe i dla studentów