Szkolenia online Aneks do arkusza organizacyjnego – najczęstsze pytania i trudne przypadki w praktyce 27.08.2026 r., godz. 10:00
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

MEN ostrzega przed oszustami sprzedającymi narkotesty

Nie ma żadnych przepisów prawa, które obligowałyby dyrektorów szkół do zakupu testów na obecność narkotyków dla szkół.

W związku z informacjami o osobach, które oferują sprzedaż testów na obecność narkotyków dla szkół, przedstawiając się jako pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Główny Inspektor Sanitarny informuje:
Inspekcja nie prowadzi sprzedaży narkotestów i żadne zalecenia w tym zakresie nigdy nie zostały wydane.
Nie ma również żadnych przepisów prawa, które obligowałyby dyrektorów szkół do zakupu tego typu artykułów. Praktyki takie mają zatem znamiona oszustwa i powinny być zgłaszane Policji.


Opracowanie: Paweł Zuń, RPE WK

Będzie więcej zajęć o szkodliwości narkotyków>>

Polecamy książki oświatowe i dla studentów