Szansa dla młodych krakowskich przedsiębiorców

Program Krakow Business Starter jest skierowany do młodych przedsiębiorców, którzy, planując swoją biznesową przyszłość, chcą związać się z Krakowem. Udział w projekcie stworzonym przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Urząd Miasta Krakowa i firmę UBS Kraków daje im szansę na rozpoczęcie działalności pod okiem specjalistów. Innowacyjne pomysły na własny biznes już na starcie uzyskają wsparcie merytoryczne oraz finansowe. Ta kompleksowa propozycja szkoleniowo-grantowa może być początkiem liczącej się na rynku aktywności, co potwierdzają sukcesy m.in. takich marek, jak MISBEHAVE, OptArt, Lost Souls Alley czy Archive Search.

Nasz pomysł na firmę narodził się już na studiach. Zdawałyśmy sobie sprawę, że w krakowskich sklepach nie ma ubrań, którymi młodzi ludzie mogliby wyrazić swoją osobowość, a większość naszych znajomych sprowadzała je z zagranicy. Uznałyśmy, że będziemy w stanie wypełnić tę niszę i jednocześnie stworzyć alternatywę dla sieciówek. Na własnym przykładzie możemy potwierdzić, że AIP zapewnia początkującym przedsiębiorcom komfort oraz bezpieczeństwo, dzięki czemu skupiają się oni na realizacji własnych celów i marzeń – mówi Natalia Maczek z MISBEHAVE.

Wiedza od najlepszych

Uczestnicy programu Krakow Business Starter, korzystając z wiedzy wykwalifikowanej kadry, poznają szanse i zagrożenia związane z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Zdobędą również podstawowe informacje z zakresu księgowości. Przedstawiciele AIP proponują wykłady oraz warsztaty, podczas których zainteresowani dowiedzą się, jakie inwestycje mogą wspierać rozwój firmy i jak skutecznie wykorzystać networking, a także zapoznają się z podstawowymi faktami dotyczącymi umów o pracę w Polsce. Wykładowcy przedstawią również narzędzia przydatne w pracy biznesmena oraz będą analizować ze studentami case studies wybranych przedsiębiorstw. Z kolei osoby zatrudnione w firmie UBS Kraków przeprowadzą szkolenia z zakresu rekrutowania pracowników, zarządzania projektami, etykiety biznesowej i możliwości programu Excel.

Jesteśmy przekonani, że inkubacja pod patronatem AIP nie tylko służy do rozwijania start-upów, ale także jest alternatywnym sposobem rejestracji i prowadzania działalności w perspektywie dłuofalowej. Każdy przedsiębiorca dochodzi w pewnym momencie do wniosku, że w prowadzeniu firmy liczy się chłodna kalkulacja kosztów, a AIP pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy – dodaje Robert Twardowski z Archive Search.

StartUp Mixer pod znakiem Krakow Business Starter

Idea Krakow Business Starter będzie również tematem przewodnim jubileuszowego spotkania StartUp Mixer, gromadzącego właścicieli krakowskich start-upów. Tym razem, zamiast konkursu dla młodych firm, organizatorzy zaprezentują kilka przykładów osób, które swoje pierwsze kroki w biznesie stawiały z pomocą AIP – i osiągnęły sukces. Te przykłady mają zainspirować młodych ludzi i zmotywować ich do zgłaszania kolejnych pomysłów do programu Krakow Business Starter. Spotkanie będzie również okazją do świętowania – AIP obchodzi właśnie 10. rocznicę rozpoczęcia działalności – oraz do inauguracji mecenatu UBS nad działaniami AIP Kraków. Jubileuszowy StartUp Mixer odbędzie się 20 marca o godzinie 18.00 w Hotelu Europejskim w Krakowie.

UBS jest instytucją finansową, która m.in. świadczy usługi przedsiębiorstwom odnoszącym znaczące sukcesy na całym świecie. Mamy nadzieję, że dzięki Krakow Business Starter  powstaną w Krakowie firmy, które odniosą podobny sukces, jak nasi klienci. Ten program powstał w ramach naszej strategii odpowiedzialności społecznej biznesu, której jednym z głównych założeń jest działanie na rzecz społeczności lokalnej. Sądzę, że Krakow Business Starter przyciągnie utalentowanych studentów i absolwentów, którzy dzięki naszej pomocy osiągną sukces w Krakowie i przyczynią się do prężnego rozwoju miasta – podsumowuje Michał Stępień, General Manager UBS Kraków.

Osoby zainteresowane przygodą w świecie biznesu mogą do 31 marca zgłaszać swoje pomysły za pośrednictwem strony internetowej: www.krakowbusinessstarter.pl


 

Więcej informacji na temat UBS Kraków Sp. z o.o. na www.ubs.com/polandcareers