W Krakowskiej Szkole Sądownictwa i Prokuratury odbyła się kolejna uroczystość inauguracji. Po raz pierwszy jako Minister Sprawiedliwości wziął w niej udział Jarosław Gowin.

- Wasza przyszła rola to zapewnianie bezpieczeństwa Polakom poprzez ciężką pracę na salach rozpraw. To dbanie o bezpieczeństwo osobiste obywateli, bezpieczeństwo gospodarcze i bezpieczeństwo społeczne, to kreowanie zaufania społeczeństwa do funkcjonariuszy państwa – powiedział minister sprawiedliwości Jarosław Gowin podczas dzisiejszej uroczystości inauguracji II rocznika aplikacji sędziowskiej i aplikacji prokuratorskiej w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie.

Minister Sprawiedliwości życzył aplikantom, aby zawsze, każdego dnia, przy każdej przyszłej decyzji wiedzieli, że czynią dobrze i słusznie. - I żebyście z tego czerpali prawdziwą satysfakcję i radość – zaznaczył.

- Mam też nadzieję, że prowadzone w Szkole, czy to w ramach szkolenia aplikantów, czy w ramach szkolenia ustawicznego, zajęcia będą praktycznie przygotowywały do sprawowania wymiaru sprawiedliwości. Jeżeli kiedykolwiek w murach tej Szkoły będzie inaczej – dajcie znać – jako Minister Sprawiedliwości będę do Waszej dyspozycji – zapewnił.

W uroczystości – poza Ministrem Sprawiedliwości – wzięli udział także m.in.: Prokurator Generalny - Andrzej Seremet oraz Prezes Sądu Najwyższego – prof. dr hab. Tadeusz Ereciński.

Marta Osowska

Ministerstwo Sprawiedliwości]]>