LEX do Egzaminu Aplikancie, przed Tobą egzamin zawodowy? Skorzystaj ze specjalnej oferty. Zamów bezpłatny dostęp do pakietu LEX Kancelaria Prawna Premium i LEX Kompas Orzeczniczy 2.0
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Wzrasta liczba studentów z zagranicy

Jak informuje Rzeczpospolita, w ciągu ostatnich pięciu lat, liczba studentów wzrosła dwukrotnie. Najliczniejszą grupę stanowią nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy.

W zeszłym roku akademickim na polskich uczelniach studiowało aż 46,1 tys. zagranicznych studentów. Tak wynika z najnowszego raportu GUS. Dla porównania – w zeszłym roku liczba ta wynosiła niecałe 40 tys., a w roku 1990/1991 – 4,3 tys. Najwięcej zagranicznych studentów przyjechało do nas z Ukrainy (23,4 tys.). Na drugim miejscu byli Białorusini (4,1 tys.).

Pomaga prawo
Zainteresowanie studiami w Polsce to nie tylko efekt sytuacji na Ukrainie. W maju zeszłego roku weszła w życie nowa ustawa o cudzoziemcach. Wprowadziła ona ułatwienia dla studentów zza granicy. Pierwsze zezwolenie na pobyt czasowy dla studiujących cudzoziemców jest przyznawane na 15 miesięcy.

Więcej: Więcej żaków z Ukrainy (RP.pl)

Autor:

Polecamy książki prawnicze dla studentów