„Hej! Z radością informuję, że zostałaś powołana na ambasadora Wolters Kluwer!”- taką wiadomość otrzymałam ja oraz 18 innych osób z całej Polski. Ekscytacja i entuzjazm - to uczucia, które zaczęły mi towarzyszyć po przeczytaniu wiadomości.

Dziewiętnaście osób, dziewiętnastu wybrańców z największych uczelni w Polsce. 27 marca 2015 r. spotkaliśmy się w Milllennium Plaza, aby poznać się i dowiedzieć na czym będzie polegała nasza przygoda z Wolters Kluwer. Teraz już wiem, że powierzono nam niezwykłą misję - przed nami ogromne wyzwania, ale przede wszystkim ciekawe doświadczenie.


Ale od początku...

Nasze spotkanie rozpoczęło się od warsztatów z autoprezentacji, które poprowadziła pani Dorota Szymonik - trenerka i muzykolożka. Pani Dorota przekazała nam ogromną wiedzę o tym jak najlepiej zaprezentować się podczas wystąpień publicznych, czy jak radzić sobie ze stresem. Mimo, że nie znaliśmy się wcześniej, każdy z nas czuł się swobodnie podczas ćwiczeń, które proponowała nam nasza trenerka. Warsztaty uwolniły drzemiące w nas pokłady dobrej energii i pozwoliły każdemu z nas odkryć część siebie.

Kolejną część spotkania poprowadziła pani Małgorzata Libuda, Dyrektor Segmentu ds. Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wolters Kluwer Polska, która wraz z panią Magdaleleną Przek-Ślesicką, specjalistą ds. marketingu segmentu Nauka i Szkolnictwo Wyższe, przybliżyła nam informacje na temat wydawnictwa, a także zapoznała nas z celem pracy ambasadorów. Pani Wioletta Rybicka, Redaktor portalu student.lex.pl, opowiedziała nam jak działa najpopularniejszy serwis studentów prawa. Burza mózgów i dyskusja zrodziły mnóstwo pomysłów na czas naszego ambasadorstwa. Zapowiada się ciekawy rok! :)

Ostatnim punktem naszego spotkania był wspólny lunch. Przy przepysznym posiłku i niesamowitym widoku centrum Warszawy za oknem, dzieliliśmy się wrażeniami ze spotkania, a także rozwijaliśmy zaczęte już znajomości.

Zmotywowanych i otwartych na współpracę znajdziecie nas na swoich uczelniach! :)

Autor tekstu: Patrycja Sikorska
Ambasador Wolters Kluwer na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie