Tematem będzie Współczesna przestępczość i patologie społeczne z perspektywy interdyscyplinarnych badań kryminologicznych.
Celem OFMK jest integracja grona młodych naukowców (m.in. prawników, kryminologów, kryminalistyków, socjologów, pedagogów, lekarzy) reprezentujących różne gałęzie wiedzy oraz stworzenie dla nich miejsca do merytorycznej wymiany informacji, doświadczeń i osiągnięć badawczych.
Forum ma szansę stać się pierwszą w Polsce platformą wymiany doświadczeń nie tylko między młodymi naukowcami, lecz także przedstawicielami praktyki, w tym m.in. aplikantami adwokackimi, radcowskimi czy rezydentami, zajmującymi się zagadnieniami związanymi ze współczesną przestępczością i patologiami społecznymi.
Ideą Ogólnopolskiego Forum Młodych Kryminologów jest stworzenie cyklicznych spotkań umożliwiających wymianę doświadczeń i wyników badań młodych naukowców i praktyków, których zainteresowania badawcze bądź doświadczenie zawodowe wiążą się z kryminologią. Organizatorzy zaplanowali także wieczór integracyjny, który przyblizy uczestnikom kulturę Podlasia.

Zapraszamy do odwiedzenia strony OFMK: www.ofmk.uwb.edu.pl oraz profilu na portalu społecznościowym: www.facebook.com/mlodzikryminolodzy.