Szkoły, które dołączą do grona EF Partner School, otrzymają dostęp do spersonalizowanego testu językowego EFSET, który szczegółowo ocenia poziom znajomości języka angielskiego uczniów. EFSET to narzędzie diagnostyczne, które szkoły mogą wykorzystać w procesie testowania i pracy metodycznej na lekcjach języka angielskiego w ciągu roku. Tegoroczne badania Education First potwierdzają, że EFSET jest narzędziem, które sprawdza zdolności językowe z taką samą precyzją, jak czołowe standaryzowane testy języka angielskiego: TOEFL i IELTS.


Nauczyciele szkół partnerskich otrzymują pomoce naukowe oraz dostęp do materiałów dydaktycznych online, a także możliwość wyjazdów na szkolenia i kursy metodyczne z języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Ponadto mogą uczestniczyć w webinariach Online Teacher Training Seminars, podczas których mogą wymienić się doświadczeniami z nauczycielami z całego świata i zdobyć certyfikat EF Teacher Development Certificate.

Sieć Badań Edukacyjnych EF Research Network tworzą uniwersytety z całego świata, w tym University of Cambridge, Harvard Graduate School of Education, które wspólnie pracują nad udoskonalaniem metod uczenia się języków obcych.

EF Challenge to międzynarodowy konkurs dla gimnazjalistów i licealistów, w którym uczestnicy nagrywają krótkie inspirujące wystąpienie w języku angielskim z odpowiedzią na pytanie: czy uważasz, że wszystko jest możliwe (z ang. do you believe nothing is impossible). Dwudziestu zwycięzców EF Challenge pojedzie na EF YOUTH LEADERSHIP FORUM w Rio w Brazylii.

Program EF Partner School jest otwarty dla wszystkich szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Polsce, które chcą włączyć się aktywnie w działania z zakresu edukacji językowej. EF Partner School z jednej strony ułatwia i wzbogaca pracę nauczycieli i wykładowców, a z drugiej strony daje uczniom szereg możliwości do wykazania się znajomością języków obcych poza szkołą – mówi Katarzyna Spyridakis, Education First, Manager ds. Relacji z Klientem Edukacyjnym w Polsce.

Szkoły zainteresowane dołączeniem do grona EF Partner School mogą zgłaszać się do projektu dzwoniąc pod numer telefonu, który dostępny jest na stronie internetowej pod adresem: www.ef.pl.

Źródło: Education First